Zwiedzanie we Lwowie

Lis 20, 2015 przez

Wycieczki do Lwowa w Polsce stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród młodzieży, która jest na studiach lub chodzi do liceum. Wycieczki tego typu organizowane są z wielu Polskich miast. Ceny wycieczek zależne są od ilości dni, które będziemy przebywać na Ukrainie. Im więcej dni, tym więcej miejsc będziemy w stanie zwiedzić. Na wycieczkę można wybrać się z biura podróży, bądź własnym środkiem transportu. Dość mocno popularne stają się wycieczki organizowane przez biura podróży wraz z profesjonalnym przewodnikiem, który jest w stanie opowiedzieć historię zwiedzanego miejsca. Nawet w trakcie wycieczki z przewodnikiem warto pobrać na swój smartfon aplikację związaną ze Lwowem, która pozwoli nam przeczytać w dowolnym momencie więcej informacji na temat danego miejsca.

Co zobaczyć na początku?

Udając się do Lwowa w pierwszej kolejności powinniśmy odwiedzić Lwowski Rynek. Z rynku mamy dość blisko do Kantoru aby wymienić złotówki na hrywny. Rynek to także miejsce w którym znajduje się wiele miejsc noclegowych, a ponadto z rynku mamy blisko do bardzo wielu atrakcji:

  • Opery Lwowskiej (warto zobaczyć ją od wewnątrz, oraz za dnia i nocą z zewnątrz).
  • Uniwersytetu Lwowskiego
  • Ratuszu na rynku
  • Cerkiew Świętego Mikołaja we Lwowie
  • Katedry św. Jury
  • Pomnika Adama Mickiewicza Lwów
  • Starówka

Wszystkie wyżej wymienione miejsca, należy zapisać sobie na listę obowiązkowych miejsc, które koniecznie musimy odwiedzić w trakcie podróży.

Katedra św. Jury

Kiedy wybrać się do Lwowa?

Lwów jest piękny o każdej porze, jednak jeżeli chcemy zwiedzić go na spokojnie, to warto wybrać się tam Latem, kiedy panuje świetna pogoda. Jednak nie zniechęcajmy się także do wycieczki zimą, chociażby kilku dniowej, aby móc porównać Lwów latem a zimą.

Mieszkańcy Lwowa są bardzo życzliwi dla Polaków. Z miła chęcią udzielają im darmowego dachu nad głową, zapraszają na obiady czy kawę. Jeżeli zamierzasz podróżować Lwowskim tramwajem to nie masz czego się obawiać, ponieważ każdy mieszkaniec z miła chęci wytłumaczy Ci w jaki sposób się nimi poruszać lub gdzie wysiąść aby dotrzeć do celu.

wycieczka do lwowa z przemyśla

W Polsce najwięcej wycieczek na Ukrainę organizowanych jest z podkarpacia z miasta Przemyśl oraz Rzeszów. Ponadto sporo wycieczek organizowanych jest z Warszawy oraz Krakowa. W Przemyślu najwięcej organizowanych wycieczek jest z powodu faktu, że do Lwowa jest bardzo blisko – około 90 km. Więcej informacji na temat wycieczek do lwowa można znaleźć na stronie jednego z biur podróży: kresy.com

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: +1 (z 1 głos)
Zwiedzanie we Lwowie, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Podobne

Podziel się!