Zwiedzanie Pragi z dziećmi

Sty 30, 2012 przez

Jeżeli wybierasz się do Pragi z dziećmi musisz trochę inaczej zaplanować swoją wycieczkę niż robią to standardowo osoby przyjeżdżający do Pragi czeskiej na sztampowe zwiedzanie miasta. Przede wszystkim trzeba atak skonstruować plan zwiedzania, aby nie znudzić naszych milusińskich i aby możliwie często korzystać z transportu miejskiego. Żadne dziecko nie będzie godzinami chodziło po mieście. Dlatego warto przemieszczać się korzystając na przykład z metra, które może stanowić dodatkową atrakcję.  praga czeskaZwiedzanie Pragi powinno się rozpocząć od wzgórza Hradczany, do którego docieramy przechodząc przez ikonę Pragi czyli przez słynny Most Karola. To w tym miejscu zlokalizowane są spektakularne obiekty jak chociażby królewski zamek czy zdumiewająca, strzelista katedra św Wita oraz kilka interesujących galerii i muzeów. Na specjalną uwagę na wzgórzu hradczańskim zasługuje niewątpliwie Złota Uliczka, na której to niegdyś mieszkała biedota praska, z finezyjnie pomalowanymi prawie miniaturowymi domkami, które dzisiaj tworzą zespół kolorowych domków unikalny na światową skalę. Koniecznie trzeba wejść do każdego i odkrywać ich zakamarki, w których mieszczą się nietuzinkowe przedmioty muzealne.

Stolica Czech Praga jak mało które inne miasto, ma do zaoferowania najmłodszym całą masę atrakcji. Na Hradczanach kapitalne muzeum z ogromną ekspozycją zabawek zarówno historycznych jak i współczesnych, w centrum miasta prywatne muzeum Lego, do tego parki, alejki, restauracje z jadłospisem dedykowanym dla dzieci, a w dzielnicy Holeszowice interesujące ekspozycje sezonowe i fontanny illuminofoniczne.

Będąc z dziećmi w Pradze koniecznie trzeba zaliczyć praskie ZOO. Ogród Zoologiczny w Pradze uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Europie i faktycznie takim jest. Niezwykle zadbany posiada wiele miejsc do odpoczynku oraz do zabawy dla dzieci. Ciekawe ekspozycje i niespotykane gatunki zwierząt, to wszystko sprawia że jest jedną z największych atrakcji turystycznych Pragi. Na specjalną uwagę zasługuje ogromna zagroda dla zwierząt afrykańskich niejako sawanna w środku Europy. Ponadto interesujące są wybiegi dla żubrów, koni Przewalskiego oraz szklana klatka z tygrysami do których można podejść na odległość kilku centymetrów.

W błędzie jest osoba która myśli że do Pragi na zwiedzanie miasta trzeba pojechać bez dzieci. Okazuje się że to właśnie stolica Czech Praga jak mało które inne miasto, ma do zaoferowania najmłodszym całą masę atrakcji. Na wzgórzu zamkowym imponujące muzeum z ogromną wystawą zabawek tak współczesnych jak i historycznych, w centrum miasta prywatne muzeum klocków Lego, do tego parki, alejki, restauracje z jadłospisem dla dzieci, a w dzielnicy Holeszowice atrakcyjne wystawy sezonowe i grające fontanny. Punktem kulminacyjnym jest jeden z najpiękniejszych europejskich ogrodów zoologicznych w którym abstrahując od standardowego podziwiania zwierząt z całego niemal świata nasi milusińscy mogą dać upust swej niespożytej energii na bardzo wielu placach zabaw.

Najciekawsze punkty, jakie trzeba odwiedzić chcąc poznać stolicę Republiki Czeskiej umiejscowione są ściśle mówiąc głównie w samym centrum na Starym Mieście. Wycieczkę do Pragi na dwa lub trzy dni dobrze jest więc przygotować tak, aby skupić się zwłaszcza na tym rejonie miasta. W związku z tym również noclegi wygodnie jest zabookować gdzieś w pobliżu. Mimo iż Praga ma kolej metra bezbłędnie zorganizowane i działa jak zegarek szwajcarski, to jednak wygoda szybkiego dostępu do najistotniejszych zabytków posiadając lokum w samym centrum miasta jest nie do przecenienia. Z uwagi jednakże na stosunkowo duże koszty hoteli w centrum dobrze jest awansem wyszukać wygodną i korzystną pod względem ceny ofertę na hotele w Pradze w promocji lub czekać na jakąś kuszącą sposobność typu last minute.

Żródło: http://www.praga.mildi.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)