Zastosowanie styropianu przy termoizolacji

Mar 10, 2011 przez

Polistyren ekspandowany, czy też prościej mówiąc styropian, jest jednym z najczęściej stosowanych i najpopularniejszych materiałów do izolacji cieplnej. Termoizolacja przy jego wykorzystaniu może być naprawdę skuteczna, należy jednak wiedzieć jak go użytkować, aby wykorzystać w pełni jego możliwości i właściwości.

Przede wszystkim styropian powinien być chroniony przed kontaktem z wszelkiego rodzaju rozpuszczalnikami. Składowanie go razem z dachówkami także nie jest zbyt dobrym pomysłem, będą one bowiem niszczyły jego strukturę i sprawiały, że będzie nieprzydatny podczas izolacji. Termoizolacja nie będzie także skuteczna jeśli styropian miał kontakt z benzyną, czy też nawet z jej oparami, jak się bowiem okazuje jest jednym z bardziej delikatnych materiałów.

Jeśli myślisz o izolacji miejsc, które są drogami pożarowymi, czy też takie może być ich przeznaczenie, powinieneś zrezygnować z używania styropianu, nie posiada on bowiem zbyt dużej odporności na płomienie. Promieniowanie UV także może niekorzystnie wpłynąć na jego strukturę.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!