Zasady korzystania z sauny

Mar 16, 2008 przez

Sauna i jej lecznicze właściwości znane są od dawien dawna. Każdy, kto może korzystać z sauny, powinien robić to od czasu do czasu. Dlaczego? Bo wpływa dobrze na krążenie krwi w naszym organizmie, na rozluźnienie mięśni, oczyszczanie ciała z toksyn.

Obecnie istnieje wiele firm, które zajmują się produkcją i montażem sauny zarówno w budynkach zdrowotno-rekreacyjnych, jak i w domach jednorodzinnych, jeśli ktoś ma odpowiednią ilość miejsca i właściwe warunki. Najczęściej jednak z sauny korzysta się w ośrodkach SPA lub przy okazji bycia na basenie. Działanie lecznicze sauny wykorzystuje wiele osób. Dzięki stosunkowo częstym pobytom w saunie wzmacniamy bowiem odporność naszego organizmu i wpływamy na jego prawidłowe funkcjonowanie. Sauna jest jednym z rodzajów profilaktyki prozdrowotnej, stąd tak chętnie ludzie z niej korzystają.
Ze względu na swe właściwości sauna polecana jest osobom z różnymi dolegliwościami, wśród nich na przykład stany pourazowe narządów ruchu, trądzik czy astma. Podobnie jednak, jak przy niektórych schodzeniach sauna jest szczególnie zalecana, tak przy innych lepiej nie korzystać z sauny bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Z sauny nie powinny bez zgody lekarza korzystać osoby, które cierpią na ropne choroby skóry, gruźlicę, jaskrę, choroby układu krążenia. Lista tych schorzeń jest długa, dlatego, jeśli cokolwiek nam dolega, nie powinniśmy iść do sauny, zanim nie skorzystamy z porady lekarza. W razie korzystania z sauny w przypadku, gdy cierpimy na dolegliwość, przy której sauna jest odradzana, może to zaowocować nieprzyjemnymi skutkami.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Tagi

Podziel się!