Zarządzanie czasem – perfekcyjne strategie

Sty 27, 2008 przez

Często ludzie przechodzą przez życie nie potrafiąc tak naprawdę zdecydować się czego od życia chcą. Tacy ludzie nie mają bowiem bladego pojecia, jakie ogromne pokłady możliwości drzemią w nich głęboko ukryte, a które przecież mogą ujawnić się w jednej chwili, kiedy skupimy całą uwage na jednej tylko dziedzinie naszego życia. Aby definitywnie zmienić swoją przyszłość musisz nauczyć się, jak być dobrym strategiem.  Przejęcie kontroli nad własnym życiem to efektywne zarządzanie czasem, to szukanie sposobności do własnego rozwoju i dzielenie się zdobytą wiedzą z drugimi.

Jeśli zatem jesteś osobą która oczekuje od życia czegoś więcej to wiedz, że niezależnie od etapu na jakim się teraz znajdujesz , niezależnie od tego jak wiodło Ci się do tej pory, możesz to w kadej dowolnej chwili zmienić! Trwałe zmiany nieodłącznie związane są z umiejętnym planowaniem, bowiem tylko skuteczne zarządzanie czasem pozwoli Ci na takie ułożenie własnego harmonogramu zadań, aby zmiany na lepsze były trwałe. W tym celu koniecznie potrzebna jest wiedza, która pomoże Ci ustalić hierarchię wartości dla Twoich celów, oraz zmotywuje Cię do działania.

Pamiętaj, ile razy pragniesz trwałej zmiany, musisz zacząć wymagać więcej przede wszystkim od samego siebie! Wspaniałym przykładem mogą byc dla nas między innymi Leonardo Da Vinci, Albert Einstein, czy Luther King. Aby umiał więcej wymagać od siebie, musisz zmienić swój system wartości, czyli wytworzyć poczucie pewności, że potrafisz i chcesz sprostać nowym wymaganiom. To właśnie na tej pewności siebie będziesz budował swoje działania, które dodadzą Ci siły do jeszcze efektywniejszego zarządzania zasobami czasowymi, dzięki czemu nabędziesz kwalifikacji aby sprostać każdemu wyzwaniu a Twoje życie stanie się w pełni efektywne.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!