Zalety kont oszczędnościowych

Kwi 19, 2016 przez

Konta oszczędnościowe, tak jak każdy inny produkt finansowy posiada zalety oraz wady. Jeżeli chcemy oszczędzać i pomnażać pieniądze w ten właśnie sposób to należy bliżej poznać ten rodzaj kont, aby mieć pewność, że wybieramy produkt idealny dla siebie. Warto poznać zalety kont oszczędnościowych, aby móc bezpiecznie pomnażać pieniądze.

lokaty bankowe - oprocentowanie

Bezpieczeństwo

Rachunki oszczędnościowe listopad 2014 mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo bezpieczne, nie ma praktycznie żadnego ryzyka inwestycyjnego, co w przypadku większości sposobów na pomnażanie pieniędzy jest nasilone. Inwestując na giełdzie lub grając na rynkach forex mamy duże prawdopodobieństwo, że inwestycja się nie zwróci, a nawet możemy stracić dużą część naszego kapitału. Natomiast w przypadku konta bankowego tego rodzaju ryzyko jest minimalne, ponieważ nawet, gdy bank by upadł, a szanse na to są znikome, to bank musi nam zwrócić nasze oszczędności.

Stały dostęp do środków

Drugim ważnym atutem takich kont oszczędnościowych jest możliwość wypłaty pieniędzy w dowolnym momencie, a dodatkowo nie tracimy wypracowanych odsetek. W przypadku lokat bankowych zazwyczaj w momencie wypłacenia środków finansowych przed zakończeniem lokaty nasze odsetki są zabierane przez bank. Dlatego jeżeli chcemy mieć stały dostęp do naszych pieniędzy to lepiej wybrać konto oszczędnościowe.

Proste otwarcie i prowadzenie konta

Konto oszczędnościowe możemy otworzyć i zamknąć w dowolnej chwili. Bez najmniejszych problemów zrobimy to przez Internet korzystając z konta-oszczednosciowe.blogspot.com, a więc w dowolnym momencie. Jeżeli posiadamy zwykłe konto to w każdej chwili możemy otworzyć dowolną ilość konto oszczędnościowych i podzielić nasze oszczędności na dowolny cel. Jedno konto może być na wakacje, na drugim koncie oszczędnościowym możemy trzymać pieniądze na nowy samochód lub remont domu itp. Możliwości jest wiele.
Oszczędzanie to przyjemność i zapewnienie bezpieczeństwa sobie i najbliższym. Dlatego konto oszczędnościowe jest idealną formą pomnażania środków finansowych. Stały dostęp do pieniędzy i możliwość korzystania z nich w dowolnym momencie to pewność, że w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach mamy możliwość wypłacenia gotówki i skorzystania z niej.

Dużą zaletą jest również bezpieczeństwo pieniędzy ulokowanych na koncie oszczędnościowym. Objęte jest ono gwarancją bankową. Nie są to produkty inwestycyjne, dlatego też nie musimy obawiać się ryzyka utraty kapitału, a jednocześnie możemy cieszyć się możliwością swobodnego dokonywania wpłat i wypłat.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)