Zakupy online – stroje kąpielowe i inne fatałaszki

Mar 23, 2011 przez

“Błądzić męska rzecz” powiedziałaby w tym przypadku każda kobieta. Stwierdzenie to można najprawdopodobniej odnieść generalnie do postrzegania przez mężczyzn kobiecej mody w całej rozciągłości. No może nie przez wszystkich mężczyzn, ale z pewnością przez większość. Tak na prawdę nie chodzi o fakt nierozumienia kobiet i ich zamiłowania do zakupów. Problemem jest ilość czasu spędzana przez nie na zakupach, co przede wszystkim wywołuje frustrację u panów. Jak temu zaradzić?

Zazwyczaj schemat jest zawsze taki sam, czyli na pograniczu zmiany pory roku najczęściej można usłyszeć “znowu nie mam co na siebie włożyć”. Zimą brakuje najczęściej kozaków lub kurtki, wiosną najprawdopodobniej żakietu lub garsonki, latem towarem deficytowym w damskiej szafie są stroje kąpielowe natomiast jesień jest do wykorzystania na wszelkie letnie wyprzedaże. Najczęściej wtedy pani namawia swojego pana na wspólne zakupy, aby owocnie wykorzystać ten czas w jak największej liczbie centrów handlowych. Panu nie wypada odmówić będąc postawionym pod ścianą argumentów nie do skontrowania, w związku z czym plan jest realizowany. Nie wdając się w szczegółowe rozważania tak długi wspólnie spędzony czas w całej masie sklepów najczęściej kończy się nieporozumieniem, ujmując to najdelikatniej.
Większość panów oczywiście ma świadomość, że panie najzwyczajniej w świecie potrzebują garderoby do życia jak ryby wody. Nie należy ich od tego odzwyczajać, bo kobiety się z tym rodzą i jest to cecha zupełnie naturalna.
Jednym ze sposobów uniknięcia tego rodzaju zamieszania jest wspólne podjęcie próby realizacji tak czasochłonnych zakupów w sklepach internetowych. Być może nie wszystko uda się w nich kupić, jednak zdecydowaną większość garderoby na pewno tak, a już wszelkie produkty sezonowe, jak letnie stroje kąpielowe czy zimowe kozaki bez wątpienia. Działając w ten sposób można powiedzieć, że korzyść jest niejako zwielokrotniona. Po pierwsze nie ma konieczności spędzania tak długiego czasu w sklepach, a po drugie jest możliwość obejrzenia wszystkich dostępnych w ofercie modeli na ilustracjach. Z pewnością w większości przypadków będzie konieczna przymiarka, jednak zawsze można wtedy udać się do jednego czy dwóch sklepów w takim celu, a czas spędzony wcześniej przy komputerze nie jest już wtedy taką “katorgą” w zatłoczonych centrach handlowych.

Generalnie zatem rzecz ujmując: bez względu na to, czy zachodzi konieczność zakupienia butów czy płaszcza, czy brakuje w szafie bielizny czy też posiadane stroje kąpielowe są już niemodne – praktycznie w każdym przypadku można skorzystać z oferty sklepów internetowych. Nie jest to oczywiście wyjście idealne i w pełni zastępujące tradycyjne zakupy, jednak w każdej materii konieczne są pewne kompromisy, zwłaszcza w celu eliminowania ewentualnych konsekwencji w związku z nieudanym wspólnym wypadem na wielogodzinne zakupy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!