Zakup lodówki – jak najlepiej kupić dobrą lodówkę?

Mar 1, 2013 przez

lodowkaZakup lodówki to dosyć niecodzienne zdarzenie. Zwykle przedmioty takie jak lodówka, czy pralka kupuje się stosunkowo rzadko, ponieważ powinny nam one służyć na dłuższy czas. Jak jednak wybrać dobrą lodówkę?

Rodzaje lodówek

Ogólnie można spotkać kilka rodzajów lodówek. Podział lodówek można wykonać pod względem wielkości, umiejscowienia zamrażalnika, czy sposobu montowania drzwiczek.

Podstawową rzeczą przy wyborze lodówki jest niewątpliwie jej wielkość. Wiadomo, że przy dużej rodzinie warto mieć większą lodówkę, nawet taką jak side by side, zaś w przypadku mniejszych rodzin wystarczająca będzie tradycyjna lodówka o pojemności około 300 litrów. Można również znaleźć znacznie mniejsze lodówki, które np. występują w zabudowie w małych mieszkaniach takich jak kawalerki. W takim przypadku jej pojemność będzie wielokrotnie mniejsza.

Jeżeli chodzi o montowanie drzwiczek to warto zwrócić uwagę na to przed ostatecznym zamontowaniem. W przypadku, gdy lodówka ma stać w roku kuchni źle zamontowane drzwiczki mogą uderzać w prostopadle położoną ścianę. Korzystanie z tak zamontowanych drzwiczek może się okazać bardzo nieekonomiczne, dlatego dobrze będzie tą sprawę przemyśleć na samym początku.

Gdy mowa o dodatkowych elementach wyróżniających to można jeszcze wybierać pomiędzy różnymi klasami oszczędnościowymi pod względem prądu. Im wcześniejsza litera w alfabecie tym dana lodówka zużywa do pracy mniej prądu. Dodatkowo przy bardzo wydajnym sprzęcie znajdziemy dodatkowe plusy przy literach.

Gdzie szukać opinii?

Wybór konkretnego modelu może zależeć od wielu czynników. Zwykle bazujemy na cenie takiej lodówki i polujemy na okazje w marketach. Przed takim działaniem lepiej jest zaczerpnąć wiedzy o danym modelu na forach internetowych. Znajdziemy tam zwykle szereg informacji umieszczonych przez szczęśliwych (lub nie) posiadaczy danego modelu, którzy bez problemu podzielą się z nami informacją na temat danego produktu.

Sam zakup warto  dokonać np. w sklepie internetowym. Większość sklepów internetowych przy dużych kwotowo zamówieniach pozwala na obniżenie kosztów wysyłki. W ten sposób bez wychodzenia z domu będziemy mogli otrzymać ciekawy produkt prosto do naszego mieszkania.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!