Wystrój mieszkania

Paź 12, 2017 przez

Wielu młodych ludzi po zakupie mieszkania zadaje sobie nieuchronne pytanie o wystrój ich pierwszego własnego mieszkania. Problem ten jest jeszcze większy w przypadku par – w końcu każda osoba ma swoje własne pojęcie o stylu. Zazwyczaj kobiety kładą większy nacisk na aspekty wizualne, podczas gdy dla mężczyzn bardziej liczy się to, by wystrój był praktyczny, ponadto często patrzą oni z technicznego punktu widzenia, w końcu najczęściej to oni zajmują się montażem półek czy urządzeń elektrycznych.Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić jaki wystrój będzie zarówno nowoczesny, jak i stylowy. Aranżacja każdego mieszkania czy domu jest kwestią całkowicie indywidualną, mimo to istnieją pewne trendy, popularne w ostatnich latach i będące niejako wyznacznikiem tego, czy dane wnętrze jest urządzone zgodnie z obowiązującą obecnie modą.

fot. axitech.pl

Popularne w dzisiejszych czasach jest łączenie poszczególnych pomieszczeń w domu, zwłaszcza w tych mniejszych mieszkaniach, celem zaoszczędzenia powierzchni, ale również w dużych domach jednorodzinnych, z naciskiem położonym na aspekt wizualny. Tego typu części pomieszczenia często oddzielone są półścianką i urządzone w odmiennym, lecz pasującym do siebie nawzajem stylu. W ten sposób łączy się salon z kuchnią, salon z jadalnią lub sypialnię z pokojem dziennym. Co ważne, metoda ta sprawdza się nie tylko w dużych pomieszczeniach, ale przy odpowiednim wykorzystaniu dostępnej powierzchni można podzielić również znacznie mniejsze pomieszczenie. Podobną aranżację można zastosować w pokoju zarówno dziennym, jak i nocnym, jak na przykład pokoje dzieci. Oddzielenia części użytkowej od łóżka można dokonać już nie przy pomocy półścianki, a także wysokiego regału. Rozwiązanie to sprawdza się także w przypadku dwójki dzieci, dzielących jeden pokój – każde dziecko zyskuje wtedy swoją własną przestrzeń, bez zużycia przy tym ogólnej powierzchni mieszkania.

REKLAMA: Profesjonalne obrazy na szkle: axitech.pl/panele-szklane.html

Jeżeli chodzi o sam wystrój wnętrz, w ostatnich latach królują kolory jasne, pogodne, zdarza się jednak, że do ogólnej aranżacji pasują bardziej odcienie nieco bardziej przygaszone i chłodne. Łączenie różnych elementów również może się sprawdzić, jak na przykład drobne detale w postaci pasów dopasowanej tapety na tle pomalowanej ściany. Szczególnie popularne stały się panele szklane do kuchni lub sypialni. Te obrazy na szkle często zawierają barwne, jasne fotografie lub malunki, potrafiące rozjaśnić i nadać całkowicie nowy styl pomieszczeniu. Jeżeli chodzi o pokój dzienny, salon lub sypialnię sprawdzić się mogą również drobne detale w postaci obrazów namalowanych lub naklejonych bezpośrednio na ścianę, a także różnorodne ozdoby. Ale nie tylko tego typu zmiany wpływają na ogólny wygląd aranżacji. Częściowa lub całkowita wymiana mebli, a nawet ich przestawienie potrafi całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia. Warto zadbać też o obecność ozdób i roślin, które choć pozornie nie są w stanie wiele zmienić, w rzeczywistości w znacznym stopniu wpływają na to, jak postrzegany jest wystrój naszego mieszkania.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)