Wynajem samochodów

Wrz 27, 2010 przez

wynajem samochodów trójmiastoJeżeli naszym planem na wakacje jest podróż samochodem poprzez wynajem samochodów, Trójmiasto to idealne okolice do spędzenia w ten sposób czasu. Warto jednak przy zawiązywaniu umowy z firmą wynajmującą pamiętać o pewnych podstawowych zasadach obowiązujących w tego typu sytuacjach.
Warto pamiętać, zaznajamiając się z ofertą na stronie internetowej danej firmy zajmującej się wynajmem samochodów, że ceny tam podawane to zwykle tylko podstawowa opłata, która nie zawiera wielu dodatkowych kwestii. Nie zwrócenie na to uwagi może doprowadzić do nieporozumień i konfliktów przy oddawaniu samochodu. Dopłacić do ceny podstawowej będziemy musieli koszt ubezpieczenia samochodu, ale także jeżeli chcemy mieć w samochodzie fotelik dziecięcy. Należy też zdawać sobie sprawę, że naruszenie zasad umowy, lub poszerzenie naszego pola manewru także będzie nas drożej kosztować. Jeżeli oddamy samochód z pustym bakiem gdy wypożyczony został z pełnym bakiem, prawdopodobnie czeka nas za to dodatkowa opłata. Opcje wzmagające komfort podróżujących, takie jak prawo do prowadzenia samochodu przez drugiego kierowcę, czy możliwość oddania samochodu w innym miejscu (zwykle innym mieście) niż to, gdzie samochód pożyczaliśmy- za to także dodatkowo dopłacimy. Czasami umowa opiewa na dany limit kilometrów, który- jeśli go przekroczymy- także będzie trzeba dodatkowo opłacić. Oczywiście należy przede wszystkim zadbać by samochód nie miał żadnych uszkodzeń gdy będziemy go oddawać.
Czasem niejednoznaczna umowa może doprowadzić do wzajemnych pretensji, dlatego należy w sytuacji jakiejkolwiek niejasności żądać nawet stwierdzenia takich warunków na piśmie. Jeśli chodzi o taki wakacyjny wynajem samochodów, Trójmiasto daje prawdopodobnie największe możliwości z dużych miast, dzięki swej nadmorskiej lokalizacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!