Wycieczka do Chin

Maj 28, 2008 przez

Aby wybrać się do Chin z Polski, należy znaleźć odpowiednie połączenie – na przykład podróż koleją transsyberyjską albo samolotem. Z Polski brakuje bezpośrednich połączeń do Chin. Trzeba szukać połączeń lotniczych przez jeden z europejskich portów lotniczych. Połączenia lotnicze mogą być z Pekinem (Beijing), Hong-kongiem, rzadziej z miastem Wuhan. Loty są oferowane przez takie firmy lotnicze takie jak British Airways, Air France, Sas czy Lufthansa. Najtaniej do Chin jest podróżować w lutym, maju i listopadzie.
W Chinach obywatele Polski muszą posiadać ważny paszport z wizą. Istnieje wiele serwisów oferujących pomoc w otrzymaniu wiz, np. Passport Visa czy strona z informacjami w języku angielskim: chinese visas.info.

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy dłużej niż chińska wiza. Będzie on potrzebny między innymi podczas meldunku w Hotelu, kupowaniu biletów na wszystkie typy środków komunikacji czy wymianie pieniędzy w banku. Turyści indywidualni mogą być proszeni o pokazanie biletu powrotnego.
Chiny słyną z atrakcji turystycznych, szczególnie Wielkiego Muru Chińskiego, który widoczny jest nawet z kosmosu. Fakt poznania nowej kultury oraz zobaczenie muru wystarcza, aby polecieć na Daleki Wschód. A pozostałe miejsca?
Atrakcji turystycznych nie brakuje, na przykład Hong Kong, państwo w państwie, nowoczesna metropolia wieżowców. Całe południowe Chiny to zupełnie odmienny świat, prawie europejskie klimaty, przyprawione szczyptą Orientu. Inne miejsca warte odwiedzenia to na przykład Wuhan. Główne atrakcje miasta to Wieża Żółtego Żurawia i Muzeum Prowincji Hubei. Wizyta w Chinach to niezapomniane wrażenia, które pamięta się przez całe życie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Tagi

Podziel się!