Wyceniarka – przydatna aplikacja

Gru 13, 2012 przez

Ze względu na to, że coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się wyceny nieruchomości wykonywane na potrzeby osób prywatnych, wiele biur pośredniczących w obrocie nieruchomościami oraz biur rzeczoznawców majątkowych zaczęło umieszczać na swoich stronach internetowych przydatne i poręczne wyceniarki, dzięki którym szacowania wartości można dokonać nie wychodząc z domu. E-wyceniarka jest poręczną aplikacją, która ma za zadanie w szybki i prosty sposób wyliczyć przybliżoną wartość posiadanego przez nas majątku.

wycenaPomimo wielu oczywistych ograniczeń, takich jak chociażby rzadkie aktualizowanie baz danych, szacowanie wartości nieruchomości pochodzących jedynie z największych polskich miast oraz ryzyka podawania nieprawdziwych danych przez głównych zainteresowanych, wyceniarka może stanowić cenny element poszerzający naszą wiedzę na temat nieruchomości, którą dysponujemy.

Dzięki tego typu informacjom możemy na przykład solidniej przygotowywać się na sprzedaż lub wynajem swojego mieszkania lub domu próbując ustalić chociażby czas, w którym najrozsądniej i najbardziej opłacalnie byłoby włączyć nieruchomość do obrotu. Dzięki wyceniarce w kilku prostych krokach można oszacować wartość mienia, niektóre z nich umożliwiają dodatkowo wycenę biur i lokali użytkowych zlokalizowanych w Warszawie.

Z dostępnej listy wybiera się zwykle miasto, w którym znajduje się nasza nieruchomość, określa się jej dokładny adres, po czym przystępuje do wypełniania pustych okienek, w których należy podać parametry mieszkania czy domu – metraż, typ budownictwa, ilość pięter, przeprowadzone remonty, jakość instalacji, stan techniczny czy poziom wyeksploatowania obiektu. Wiadomo oczywiście, że wyceniarka internetowa jest tylko i wyłącznie aplikacją posiadającą charakter typowo informacyjny i nie zastąpi w żadnym wypadku rzeczoznawcy majątkowego, który jako jedyny będzie w stanie sporządzić wiarygodny operat szacunkowy do celów formalnych, może być jednak poręczną aplikacją, która przybliży nam cenę, której moglibyśmy się spodziewać, gdybyśmy zdecydowali się wystawić swoją nieruchomość na sprzedaż.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: +1 (z 1 głos)
Wyceniarka – przydatna aplikacja, 10.0 out of 10 based on 1 rating