Wybór oświetlenia

Kwi 3, 2008 przez

Przy wyborze rodzaju oświetlenia w domu, ważne jest aby wziąć pod uwagę funkcje pomieszczenia, tryb życia oraz wszelkie upodobania domowników. Nie od dziś wiadomo, że niektóre osoby lepiej się czują w pomieszczeniach bardzo jasnych, inni wolą półmrok i łagodne światło lampki. Jeszcze innego oświetlenia wymagają osoby spędzające godziny przy biurku – innego leniuchujący wieczorami na kanapie.
O tym, że zwracamy coraz większą uwagę na wybór domowego oświetlenia, nie trzeba nikogo przekonywać. Zdecydowanie pomaga w tym coraz większy wybór asortymentu dostępnego w sklepach. W ostatnich latach przeżywamy dodatkowo boom budowlany, który napędza koniunkturę na rynku elementów wykończeniowych. Dlatego wzmożonym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju lampy, żyrandole oraz wszelkie detale oświetleniowe.
Zamiast samemu wybierać oświetlenie do domu, warto zlecić podobne prace specjalistom. Nie jest to jeszcze tak popularne w Polsce, jak na zachodzie Europy, jednak efekty powinny zrekompensować nam ewentualne większe wydatki. Warto mieć świadomość, że prawidłowe zaprojektowanie oświetlenia to niezwykle trudna, delikatna i wymagająca skomplikowanej wiedzy technicznej praca, która przy dobrym zaplanowaniu i rzetelnym wykonaniu daje niesamowite efekty.
Niezależnie od funkcji jaką ma pełnić, powierzchni czy architektury, każdy dom czy wnętrze wymaga odpowiedniego oświetlenia. Właściwe oświetlenie, a w zasadzie jego dobór, jest często prawdziwym wyzwaniem, zarówno dla laika, jak i profesjonalisty. Zależy od tego nasze samopoczucie oraz nastrój, ale także sposób aranżacji wnętrza. Liczy się nie tylko funkcjonalność źródła światła, ale także całościowy efekt wystroju wnętrza, tworzonego przez poszczególne elementy tj. kinkiety czy żyrandole.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!