Wybieramy salę weselną

Lip 6, 2015 przez

Przygotowania do ślubu niekiedy są bardzo długotrwałe i obfitujące w intensywne wysiłki. Jednakże rzeczy, które musimy przygotować, jest wybór odpowiedniej sali weselnej. Czasami wybór odpowiedniego miejsca do urządzenia wesela, wybór muzyki oraz odpowiednie rozsadzenie gości na weselu jest kluczowe dla powodzenia całego przedsięwzięcia, jakim jest wesele.

W ostatnich latach liczba miejsc, w których można urządzić piękne wesele wzrosła kilkukrotnie. Dlatego dziś już nie ma tak wielkiego problemu ze znalezieniem dobrego miejsca w dogodnym terminie, tak jak było jeszcze kilka lat temu. Kilka lat temu znalezienie pięknej sali w środku lata graniczyło z cudem. Konieczne było rezerwowanie sobie miejsca na dwa lata przed planowanym weselem, co niekiedy mijało się z celem, wszak czas narzeczeństwa rzadko trwa tak długo.

Jednakże, pomimo tego, że obecnie sal weselnych jest tak wiele, konieczne jest również rezerwowanie sobie miejsca na kilka miesięcy wcześniej, aby nie odstawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Już w kwietniu każdy dom weselny ma pełne rezerwacje na lipiec.

Jak wybrać najlepsze miejsca do urządzenia sobie wesela?

Warto poszukać nie tylko wśród obiektów dostosowanych stricte pod wesela, ale także można poszukać tam, gdzie urządzane są na co dzień jedynie bankiety. W takich miejscach czasami udaje się urządzić zgrabne wesele.

Po drugie, warto szukać niekiedy nieco dalej niż w centrum. Jeśli nasza idealna sala weselna we Wrocławiu znajduje się 20 km poza kościołem, wówczas można zgodzić się na przewiezienie gości weselnych po uroczystościach kościelnych – praktycznie tej podróży nie odczują.

Szukając idealnego miejsca do urządzenia wesela trzeba koniecznie zwrócić uwagę na stosunek ilości miejsca do ilości gości, których chcemy zaprosić. Ponadto, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to jakie jest menu w danym ośrodku, jak również jaka jest baza noclegowa, zwłaszcza jeśli część naszych gości będzie przyjeżdżała na nasze wesele z daleka i jeśli jesteśmy pewni, że nie będziemy w stanie zapewnić im noclegu na przykład w naszym domu rodzinnym.

wedding-time-3

Inny czynnik, na jaki należy zwrócić uwagę jeśli wybieramy sobie salę weselną Wrocław, to oczywiście cena. Koniecznie też trzeba rozpatrywać to jaki jest wygląd sali, jak wielkie są okna, czy światło będzie sztuczne, czy naturalne.

Co znajduje się na podłogach? Czy podłoga jest wyłożona czymś śliskim, na czym taniec będzie niebezpieczny, czy raczej na podłodze znajduje się drewno?

Oczywistym faktem jest to, że niemożliwe jest znalezienie sali w stu procentach odpowiadającej wszystkim gościom. Jednakże warto jest poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwania, aby znaleźć dokładnie to, co będzie nam odpowiadało w największym stopniu. Warto wybierać czasze sale nieco mniejszą niż za dużą.

Dlaczego? Wszystko dlatego, że w zbyt dużej sali widoczne będą pustki na parkiecie, nawet jeśli wszyscy goście będą się na nim znajdowali. Będzie to sprawiało dość przykre wrażenie. Dlatego warto szukać sali, która na pierwszy rzut oka może wydać się nieco za mała. Ale przy takiej sali uzyskamy wrażenie, że cały czas trwa doskonała zabawa. Poza tym, to właśnie w mniejszych pomieszczeniach lepiej prezentuje się światło. Lepiej też w takich pomieszczeniach wyglądają ludzie, lepiej wychodzą zdjęcia i filmy.

 

źródło: http://wroclaw.restauracja-atmosfera.pl/pl/wesela

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!