Wybieramy dobry okap do kuchnii

Sie 19, 2013 przez

kuchniaJak wybrać sprzęt AGD dopasowany do naszych potrzeb? Obecnie coraz więcej producentów ma bardzo bogatą ofertę i coraz trudniej jest znaleźć coś w bardzo krótkim czasie.

Rozwiązaniem jest znalezienie poradników zakupowych, które pomogą nam wybrać odpowiedni sprzęt. W takich poradnikach odnajdziemy zwykle szereg informacji, które są bardzo pomocne w tego typu decyzjach.

Przykładowo jak wybrać okap. To poradnik, w którym znajdziemy wszystkie interesujące wiadomości na temat wyboru właściwego okapu.

Rodzajów okapów jest kilka, to który najlepszy będzie dla nas możemy przeczytać właśnie w tym poradniku porównując poszczególne rodzaje tych urządzeń.

Podstawowe rodzaje okapów to między innymi okap wyspowy, blatowy czy podszawkowy.

Jakie rodzaje okapów są dostępne?

Okapy wyspowe są popularne w dużych kuchniach ze względu na sposób ich rozmieszczenia. Niestety są znacznie droższe niż tradycyjne okapy podszawkowe.

Dosyć ciekawym rozwiązaniem są również okapy blatowe, które montuje się jak sama nazwa wskazuje na samym blacie.

Moc tego typu okapów jest znacznie większa niż np. podszawkowych.

Najpopularniejsze są zwykle okapy podszawkowe. Zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach,  w których nie ma miejsca na zamontowanie pełnego sprzętu.

Jak dopasować wielkość okapu?

Wielkość okapu warto dopasować bezpośrednio do rozmiarów kuchni. Dodatkowo warto sprawdzić jak to się ma do obecności szybu wentylacyjnego. W zależności od jego obecności powinniśmy zastosować inny rodzaj okapu.

Dodatkowe funkcje

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje takiego okapu. Bez tego bowiem możemy nie być zadowoleni z naszego urządzenia. Popularne dodatki to między innymi  możliwość czasowego wyłączenia,  pilot do zdalnego sterowania, czujnik poziomu czystości, czy czujnik zapachu.

Montaż okapu

Bardzo ważne z punktu widzenia klienta jest również sam montaż okapu. W trakcie planowania zakupu warto sprawdzić poszczególne odległości od kuchni, płyty grzewczej i innych elementów znajdujących się w kuchni.

Filtry w okapie

Warto zadbać również o odpowiednie filtry. Dobry filtr nie tylko pochłonie tłuszcze i inne fizyczne i elementy, ale również zmniejszy poziom nieprzyjemnego zapachu w kuchni.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!