Wspaniały Budapeszt

Mar 23, 2016 przez

Planujesz wycieczkę, ale nie wiesz dokładnie dokąd? Przeglądasz tysiące ofert i nie możesz się zdecydować? Hamują cię koszty twojego urlopu? Przestań się tym martwić i zdecyduj się na podróż do niesamowitych Węgier. Pospaceruj zabytkowymi ulicami Budapesztu i zasmakuj leczniczo – relaksujących kąpieli w specjalnie przeznaczonych do tego i bardzo słynnych w tym regionie termach.
Już teraz masz możliwość wyjazdu z kilku terenów Polski, między innymi Katowic. Wycieczka do Budapesztu z Katowic, pozwoli ci na zobaczenie czegoś więcej niż samej ostoi kultury europejskiej czyli Węgier, ale także Czechy i Słowację. Przejazd przez te państwa jest stosunkowo krótki, ale można przy okazji zawiesić oko na kilku pięknych krajobrazach. Program wycieczki z Katowic obejmuje moc atrakcji. Zwiedzanie nizinnej części stolicy Węgier czyli Pesztu, gdzie mamy okazję zobaczyć Bazylikę św. Stefana, która jest największym kościołem na tym terenie, a także trzecim najwyższym budynkiem na Węgrzech.  W kościele przechowywane są relikwie, w tym głównie patrona kościoła. Bazylika znajduje się nie daleko Mostu Łańcuchowego, co pozwala nam załapać się na dwie atrakcje w jednej.

 

balylika św stefana

balylika św stefana

Kolejną dostępną dla nas atrakcją jest spacer przez Plac Bohaterów i stojący tam pomnik Millenium, który został postawiony na cześć tysiąca lat istnienia państwa Węgierskiego. Jest to bardzo ważny dla mieszkańców tego kraju monument. Oddaje hołd wielu ważnym historycznym wydarzeniom i przypomina Węgrom o tym jak istotna jest walka o przetrwanie i doskonalenie się.

W ofercie mamy również dostęp do kompleksu zamków Vajdahunyad i najstarszą obecnie linię metra. Budapesztańska Opera także stoi dla nas otworem. Możemy obejrzeć w niej nie tylko przepiękne naścienne malowidła, ale także nacieszyć uszy i oczy wspaniałą sztuką.


Zdjęcie z portalu: lovetotravel.pl

Większość czasu wolnego turyści spędzają na deptaku Vaci.


Zdjęcie z serwisu: amadeus.hu

Jest to najbardziej znana ulica Budapesztu. Architektura, z którą mamy tutaj styczność jest bardzo różnorodna, co nadaje temu zakątkowi wyjątkowości. Na deptaku panuje przemiła atmosfera. W sezony letnie restauracje i kawiarenki wystawiają na powietrze stoliki, co pozwala na większą integrację kultur pomiędzy sobą. Na ulicy Vaci są oczywiście sklepy, w których turyści mogą zakupić sobie jakieś pamiątki.

wycieczka do budapesztu z katowic

Oferta jest bardzo szeroka. Ilość dni jaką zechcemy spędzić na Węgrzech, zależy tylko od nas, ponieważ Katowickie biura podróży dają nam możliwość wyjazdu od jednodniowego, po kilka ładnych i długich dni w kulturalnej stolicy Europy – Budapeszcie. Pakuj więc swoje torby, zabieraj przewodnik, słownik podręczny i ruszaj w drogę.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: +1 (z 1 głos)
Wspaniały Budapeszt, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Podobne

Podziel się!