Wino 2.0

Sty 27, 2008 przez

Buduję portal przeznaczony dla osób, które lubią wino, lecz nie mają o nim zbyt wysokiej wiedzy. Idea jest taka, że osoba pijąca wino wchodzi później na stronę www i ocenia je. Najważniejszą oceną jest to, czy wino było w typie oceniającego, czy też nie. Wydawałoby się, że sprawa jest banalna.

Ale jednak nie jest. W trakcie, kiedy przygotowywałem się do stworzenia tego portalu rozmawiałem z wieloma osobami. Każdy mówił to: cudowny pomysł. Wiesz, nie mam nigdy pewności które wino mi zasmakuje. Nie wiem dlaczego raz to jest Cabernet Sauvignon, innym razem Merlot, Zinfandel czy Pinot Noir. Więcej. Nie mam pewności, czy w moim typie są wina kalifornijskie, francuskie Chateau, czy gęste i aromatyczne wina z nowego świata.

A teraz, kiedy portal już ruszył część osób ma wątpliwości. Niektórzy mówią: nie jestem żadnym enologiem czy sommalierem, żeby dokładnie ocenić wino które piłem. Może powinieneś skopiować oceny Decantera czy Parkera, żeby portal posiadał większą wiarygodność.

Otóż ogłaszam, że mój pomysł jest dobry. Cała idea picia wina bazuje na tym, że za dobre uznaje się to wino, które smakuje danej osobie, a nie to wino, które zostało ocenione na 99 punktów w Przewodniku po winach świata. I pod żadnym pozorem nie wolno mówić, że człowiek nie zna się na winie i jego ocena będzie niewiele warta.

Tak więc zapraszam do portalu Moje Wino .

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!