Wczasy w Egipcie to prawdziwe wakacje egzotyczne

Lut 11, 2010 przez

Choć raz w życiu, trzeba przeżyć niezapomnianą podróż, przygodę, wakacje egzotyczne. Wspomnienia, pamiątki, tanie wczasy, niecodzienne przeżycia, rozbudzą, w zimowy wieczór przy kominku, wyobraźnię każdego słuchacza. Tak tworzy się nasza własna opowieść, niezapomniane wczasy w Egipcie.

Kraj faraonów, pasjonujący i piękny, pełen kontrastów, idealny na wakacje egzotyczne. Kolebka starożytnej cywilizacji, której geniusz do dziś wprawia w zdumienie współczesnych. Kraj pustynny, z niewielką enklawą – umożliwiającą życie – w dolinie Nilu i jej delty.

Wczasy w Egipcie kuszą ogromem zabytków, monumentalnych piramid, otwartych dla turystów stanowisk archeologicznych. Kair – stolica Egiptu, Giza z osławioną piramidą Cheopsa, która przetrwała wieki, by dać świadectwo geniuszu ówczesnej cywilizacji, Aleksandria i Luksor – najczęściej odwiedzane miasta. Duch starożytności unosi się w powietrzu. Egipt – kraj kontrastów, raj dla turystów – oferuje tanie wczasy. W pobliżu starożytnych budowli dostrzec można ogromne drapacze chmur. W sąsiedztwie przepychu i bogactwa toczy się życie zwykłych ludzi. Skupione w pobliżu wąskich, krętych uliczek, z dala od gwaru turystów i handlarzy. Wczasy w Egipcie to spotkanie z osiągnięciami dawnej cywilizacji, ale też wędrówka po współczesnym – skierowanym ku przyszłości – kraju.

Turystyka to główne źródło dochodu  Egiptu, a tanie wczasy są jego domeną. Nowoczesny kurort Sharm-el-Szeikh przenosi nas w zupełnie inny świat, eden dla amatorów nurkowania i podwodnych wycieczek, dla wszystkich, którzy uwielbiają czynny, zdrowy wypoczynek. Fascynację budzi podwodny Park Narodowy, bogactwo raf koralowych i wielu gatunków ryb, które żyją w ciepłych morskich wodach. Wakacje egzotyczne przyciągają liczne grono „poszukiwaczy skarbów”, chętnie odwiedzających wraki statków. Z Sharm-el-Szeikh czeka nas wyprawa na górę Synaj, tam Jahwe przekazał Mojżeszowi Dziesięć Przykazań. To mistyczne przeżycie. Dalej prawosławny Klasztor Św. Katarzyny i Ziemia Święta. Dla relaksu przejażdżka dromaderem. Nie lada gratka dla każdego, tanie wczasy. Niczym Indiana Jones oddajemy się pasji przygody, zapominamy, że to tylko wczasy w Egipcie. Żyjemy tu i teraz.

Gdziekolwiek zaczniemy naszą wędrówkę, nasze  wakacje egzotyczne, gdziekolwiek je zakończymy, wrażenia są niezmienne, nietuzinkowe. Napawają dumą nad geniuszem umysłu, który stworzył niezniszczalne dziedzictwo, kulturę  i naturę bezcenną, której darów dziś doświadczamy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!