Wczasy w Egipcie na każdą kieszeń

Lut 11, 2010 przez

Wczasy w Egipcie to marzenie każdego podróżnika. Ten zakątek Ziemi jest niesamowicie fascynujący. Wczasy w Egipcie to odpoczynek nad zawsze ciepłym morzem, safari czy też rejs po Nilu. Można też zwiedzać piramidy, podziwiać skarby faraonów w muzeum i wiele starożytnych budowli. Ci, którzy lubią aktywny wypoczynek, mogą nurkować wśród raf koralowych Morza Czerwonego lub surfować wśród lazurowych fal. Mogą też udać się na wycieczkę z Beduinami przez pustynne bezdroża.

Taka wyprawa to z reguły spory wydatek, ale można też trafić na tanie wczasy za granicą w ofertach z ostatniej chwili, tzw. last minute.  Jest to jednak loteria. Podróżnicy zafascynowani kulturą starożytnej cywilizacji często planują wczasy w Egipcie z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Przygotowują ekwipunek, przeglądają Internet i oferty biur podróży. Pod hasłem tanie wczasy za granicą możemy czasem znaleźć naprawdę ciekawe propozycje. Są to jednak z reguły oferty last minute. W ciągu paru godzin musimy podjąć decyzję, wpłacić pieniądze i za parę dni być gotowym do wyjazdu.
Za to jaka nas czeka nagroda!  Tylko 4 godziny lotu z Polski i już jesteśmy w egipskim raju! To zupełnie inny świat. Piramidy, pustynia, Beduini – wszystko to sprawia, że czujemy tchnienie starożytności.
W ofertach last minute znajdą też coś dla siebie wielbiciele luksusów. W ekskluzywnych hotelach mogą korzystać z zabiegów upiększających, grać w golfa i korzystać z przyhotelowego basenu. A na złotych plażach, wśród szumu lazurowych fal Morza Czerwonego słodko leniuchować.
Będąc w kraju faraonów można zamawiać indywidualne wycieczki. W ofercie są też wycieczki objazdowe, mające w programie zwiedzanie, czy wycieczki dla grup zorganizowanych. Hotele organizują też pobyty dla menedżerów i konferencje.
Na wyprawy do Egiptu szczepienia nie są wymagane. Warto jednak zaopatrzyć się w podstawowe lekarstwa i wykupić ubezpieczenie od chorób przewlekłych. I koniecznie pamiętać o kremach do opalania z wysokim filtrem (powyżej 20 UFA/UFB).
Reasumując, wczasy w Egipcie to zawsze moc niesamowitych wrażeń. Czasami, kiedy wpisujemy hasło tanie wczasy za granicą, znajdowane oferty są w bardzo odległym, nawet półrocznym  terminie wyjazdu. Ale na oferty reklamujące tanie wczasy za granicą możemy natrafić także przeglądając oferty last minute.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)