Wczasy w ciepłych krajach – na czym opiera się ich popularność?

Paź 26, 2014 przez

Nie da się ukryć, że najczęstszym celem wycieczek, głównie tych podejmowanych w ramach urlopów, są ciepłe kraje. Dotyczy to nie tylko mieszkańców takich miejsc jak Polska, gdzie, ze względu na szerokość geograficzną, lato nas nie rozpieszcza – upał nigdy nie panuje zbyt długo, noce niemal zawsze są chłodne, a słońca czasami bywa jak na lekarstwo.

 

Mieszkańcy wielu krajów chętnie udają się do miejsc takich jak Egipt, Grecja czy Wyspy Kanaryjskie. Ma to na celu nie tylko zaimponowanie znajomym (choć pewnie w wielu przypadkach właśnie to skłania do podróżowania w takie miejsca, uchodzące za elitarne) i spełnienie własnych marzeń, ale też zapewnienie sobie gwarancji, że urlop będzie udany. Niektóre z tych kurortów wczasowych reklamują się w taki sposób, że słońce świeci u nich przez każdy dzień sezonu letniego (i nie tylko). Rzeczywiście, udając się do Hiszpanii czy Włoch, w przeciwieństwie do polskiego Bałtyku, można mieć pewność, że pogoda nie zawiedzie, będzie można pluskać się w ciepłym morzu, do woli wygrzać na plaży i zachwycać brązową opalenizną.

Ale nie tylko pogoda jest czynnikiem przyciągającym ludzi z całego świata do znanych kurortów. Wielkie znaczenie ma też to, iż fakt, że turystyka w wielu tych miejscach, jak na przykład na Karaibach czy Zanzibarze, jest głównym sposobem utrzymywania się ludności, powoduje, iż baza turystyczna jest tak mocno i bardzo dobrze rozwinięta. Można do woli przebierać w hotelach, wśród których wiele jest luksusowych, pensjonatach i przeróżnych innych miejscach noclegowych, zwykle bardzo atrakcyjnych, a nie zawsze horrendalnie drogich, w oferowanych atrakcjach i dodatkowych udogodnieniach.

Wybierając się do takiego kurortu, wcale nie trzeba poprzestawać na leżeniu na plaży i kąpielach w cieplutkiej wodzie, choć dla wielu osób, zwłaszcza wybierających się na takie wczasy po raz pierwszy w życiu, to waśnie jest największą atrakcją. Można jednak na takich wakacjach robić o wiele więcej, ośrodki turystyczne wprost prześcigają się w organizowaniu czasu swym gościom, by mieć pewność, że jeszcze do nich powrócą, jeśli nie za rok, to w kolejnych sezonach, a także będą polecać je swym znajomym. Na porządku dziennym jest organizowanie rozmaitych zajęć, jak kursy nurkowania czy jogi, dyskotek na plaży czy oferowanie wypożyczania sprzętu do uprawiania przeróżnych dyscyplin sportów wodnych. Bardzo popularne, zwłaszcza w krajach, które mogą pochwalić się bogatą historią, są wycieczki autokarowe do miejsc szczególnie wartych odwiedzenia. W Egipcie jest to na przykład podróżowanie do Doliny Królów i zwiedzanie piramid, w Grecji może to być nawet odwiedzanie położonych blisko siebie wysp.
Wszystkie te atrakcje powodują, że znane miejsca wypoczynkowe stają się jeszcze bardziej znane i ci, którzy jeszcze tam nie byli, doskonale wiedzą, czego mogą się spodziewać na miejscu, marzą więc, by spędzić tam swoje wakacje. Dodatkową cechą, która przyciąga ludzi, jest też cena takich wczasów. Można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty wyjazdów np. tutaj na stronie Biura Podróży Wygoda Tarvel, a ceny panujące na miejscach bardzo często są jeszcze niższe niż te, które obowiązują w polskich górach albo nad morzem!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 9.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Wczasy w ciepłych krajach - na czym opiera się ich popularność?, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Podobne

Podziel się!