Warunki otrzymania kredytu mieszkaniowego

Sty 5, 2011 przez

Banki oferując swoim klientom kredyty różnego rodzaju, w szczególności hipoteczne i mieszkaniowe – nigdy nie mogą mieć pewności, że potencjalny kredytobiorca będzie w stanie w całości oddać zaciągnięty dług. Z Tego też powodu każdy bank stawia przed osobami chętnymi na zaciągnięcie kredytu specyficzne warunki, które trzeba zrealizować, aby mógł być on przyznany.

Kredytodawca będzie przede wszystkim sprawdzał Twoją płynność finansową, inaczej mówiąc zdolność kredytową. Jej wartość wylicza się najczęściej na podstawie ogólnych dochodów przypadających na rodzinę z odliczeniem wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem.

Od czystego miesięcznego zysku odejmuje się także szacowaną ratę kredytu mieszkaniowego – z pozostałych środków pozostać powinno przynajmniej dwieście złotych na każdego członka rodziny do swobodnego zarządzania. Jeśli ten podstawowy warunek nie zostanie spełniony, wtedy o kredycie mieszkaniowym możemy raczej zapomnieć.

Banki korzystniej będą patrzyły także na wszystkich tych, którzy zatrudnieni są na umowę o pracę na czas nieokreślony (szczególnie w strukturach państwowych i administracyjnych, gdzie posada jest pewna). Wszyscy Ci, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą cieszą się mniejszym zaufaniem banków jeśli chodzi o ofertę kredytów hipotecznych i warunki ich udzielenia w ich przypadku także są bardziej zaostrzone.

W każdym banku, sprawdzanie możliwości kredytowych kredytobiorcy będzie wyglądało inaczej. Ważny może być także status cywilny, informacje o posiadaniu dzieci, wiek, wcześniejsza historia kredytowa jak i sama kwota, którą bank miał by pożyczyć pod budowę domu albo kupno mieszkania.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)