Warszawa miastem turystycznym

Kwi 16, 2008 przez

Jak każda duża stolica europejska, Warszawa posiada ogrom atrakcji turystycznych, które pozwalają na lepsze poznanie miasta. Warszawa stanowiąca stolicę Polski jest największym miastem w całej Polsce i z pewnością jednym z ciekawszych miast w środkowej Europie. Warszawa jest miastem fascynujacym, frapuje przyjezdnych intrygującą historią i ciekawym klimatem, ciekawi swoją odmiennością. To tu przenikają się wpływy kultury zachodu i wschodniej części Europy. Tutaj po wojennych zniszczeniach zabytkowe monumentalne pałace, malownicze kościoły, ogromne gmachy i zespoły architektoniczne zrekonstruowano z dużą pieczołowitością przy wielkim wysiłku.

Bogata historia miasta odcisnęła swoje znamię głównie w murach reprezentatywnej dzielnicy Stare Miasto, które słynie z rzadkiego klimatu drobnych przyjemnych knajpek i czarownych zaułków. Długa tradycja owego miasta królewskiego przeplata się tutaj z szybkim, nowoczesnym stylem bycia obywateli Warszawy, tworząc niepowtarzalną atmosferę oraz klimat miasta. Znajdują się tu głównie wspaniały zabytkowy Zamek Królewski oraz urodziwy Rynek Starego Miasta, na którym zobaczymy słynny monument Warszawskiej Syrenki. Dziedzictwo Warszawy można również ujrzeć zwiedzająć warszawskie muzea, z których najbardziej ciekawe to Pałac Wilanowski, Muzeum Narodowe oraz niedawno powstałe Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dla tysięcy podróżnych ,którzy oczekują innych atrakcji, stolica również oferuje bardzo dużo. W ekskluzywnych pięciogwiazdkowych obiektach noclegowych, takich jak dla przykładu Hotel Marriott, czy Hotel Le Royal Meridien Bristol, miłośnicy luksusowego odpoczynku znajdą wszystko, czego tylko zapragną. Również mniejsze, bardziej cenowo przystępne hotele są liczbe w Warszawie – na przykład Hotel Gromada. W dużych centrach handlowych natomiast, miłośnicy robienia zakupów znaleźć mogą nawet te najbardziej ekskluzywne rzeczy, bardzo często w promocyjnych cenach.

Miasto Warszawa ma też liczne niepowtarzalne i ciekawe kompleksy zielonych obszarów. Zwłaszcza znane w całej Polsce Łazienki Królewskie z parkiem, który je otacza, są wystarczającym powodem, by choć raz odwiedzić to malownicze miasto. Piękna okolica sprzyja wieczornym romantycznym spacerom, a wyczuwalny spokój tego miejsca wspaniale odpręża i relaksuje. Stolica ma także wciąż rosnącą sieć ścieżek dla rowerzystów. Można nimi jeździć np. wzdłuż najdłuższej rzeki w Polsce – Wisły, ale także wybrać się na wycieczkę nieco dłuższą, dla przykładu do malowniczej Puszczy Kampinoskiej.

Warszawa jest miastem, w którym można również zrekalsować się bardziej aktywnie.

Jeśli natomiast chodzi o komunikację w mieście – jest ona bardzo dobrze zorganizowana – szczególnie ciekawy polecenia jest wszelkiego rodzaju transport szynowy, czyli metro (jedyne w Polsce!), tramwaje oraz polecana szybka kolej miejska. Do stolicy można dostać się też samolotem, licznymi pociągami, lub autem, chociaż ta ostatnia możliwość jest dość problematyczna, z powodu częstych korków w mieście.

Jeśli są Państwo zainteresowani pobytem Warszawie miejsce noclegowe w jednym z wielu stołecznych hoteli można zarezerwować ONLINE za pomocą serwisu – Hotele Warszawa. Zapraszamy bardzo serdecznie do odpoczynku w Warszawie!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!