Wakacje w Świnoujściu

Mar 15, 2012 przez

Atrakcje ŚwinoujściaŚwinoujście to jeden z tych kurortów nadmorskich do których można na wakacje pojechać w ciemno nie zastanawiając się czy będzie pogoda czy nie. Jest tam tyle atrakcji do zobaczenia, że nawet przy braku sprzyjającej aury nie sposób się nudzić przez dwa lub trzy tygodnie.

W Świnoujściu znajdziemy zarówno pomniki historii warte zobaczenia, nowoczesne atrakcje turystyczne jak również miejsca gdzie można poimprezować lub oddać się aktywnemu wypoczynkowi. Właściwie cała wyspa Uznam to jeden wielki kurort wypoczynkowo-wczasowy polsko-niemiecki.

Najważniejszym punktem widocznym z daleka jest latarnia morska w Świnoujściu. Będąc w Świnoujściu mamy do zdobycia najwyższą z latarni morskich na polskim wybrzeżu. Dla tych którzy nie mają chęci przepływać na wyspę Wolin miejskim promem, bo tylko w ten sposób możemy się tam dostać z wyspy Uznam, można polecić inny ciekawy punkt widokowy znajdujący się w samym centrum Świnoujścia przy ulicy Piłsudskiego, mianowicie wieża zburzonego już kościoła ewangelickiego.

Drugi znaczący przystanek na trasie dookoła Świnoujścia to witający wpływające do portu jednostki Stawa Młyn czyli nawigacyjny punkt wzniesiony na krótszym kamiennym molu, przy wejściu do portu, który jest obecnie dużą turystyczną atrakcją na skalę polskiego wybrzeża morza bałtyckiego z uwagi na jego unikatowość oraz jest jednym z symboli miasta. Jest bowiem zbudowany w kształcie młyna i powoduje że każdy bez wyjątku kto przyjeżdża do Świnoujścia pragnie mieć fotografię przed słynnym młynem.

Następne atrakcje w Świnoujściu to nie mała gratka dla fanatyków militariów i historii obrony Pomorza spędzających wczasy nad morzem właśnie na wyspie Uznam. Świnoujście z racji faktu, że ma za sobą obfite tradycje portowe, zawsze było pilnie monitorowanym i ufortyfikowanym miastem. Obecnie oprócz stacjonujących w porcie jednostek marynarki wojennej możemy poznawać trzy fortyfikacje z dobrze ocalonymi budowlami, bronią i innymi okazami, które zaświadczają o bardzo bogatej historii militarnej miasta.

Wszystkie forty usytuowane są tuż przy nabrzeżu przy wejściu do portu. Po stronie wyspy Uznam są to Forta Anioła i Fort Zachodni z wymowną budowlą repliką na kształt Zamku św. Anioła w Rzymie. Z kolei na wyspie Wolin, tuż przy latarni morskiej umiejscowiony jest największy z fortów Fort Gerharda lub odmiennie nazywając Fort Wschodni.

Gdzie w Świnoujściu szukać komfortowych ofert noclegowych?

W Świnoujściu, jak nigdzie w Polsce, tak wielkie nasycenie apartamentowców pod wynajem dla wczasowiczów powoduje że ceny nie są wygórowane porównując do noclegów w pozostałych miejscowościach Pomorza Zachodniego, z uwagi na dużą konkurencję i to, że są to w większości wypadków nowe budynki, wygoda mieszkania i standard jest stosunkowo wysoki.

Na szczególną uwagę zasługuje niewielkie osiedle budynków z apartamentami na ulicy Zdrojowej. Zabudowa składa się z kilku budynków z apartamentami w bardzo atrakcyjnym design-ie, porządnie wykończonych zarówno na zewnątrz jak i w środku a także z bogatą infrastrukturą towarzyszącą. W kompleksie znajduje się bardzo zadbany mały placyk do zabaw dla najmłodszych, elegancka podświetlana fontanna z malutkim placykiem do odpoczywania wieczorami na ławeczkach a wszystko poprzeplatana jest deptakami i chodnikami, po których można przechadzać się, a dzieci mogą jeździć rowerem czy na deskorolce.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!