Wakacje w Niechorzu

Lut 9, 2012 przez

Niechorze leży na Pomorzu Zachodnim, jest jedną z miejscowości przynależących do atrakcyjnej pod względem turystycznym gminy Rewal. Rewal to gmina nadzwyczaj prężnie rozwijająca się, stawiająca przede wszystkim na turystykę oraz rozwój infrastruktury turystycznej oraz sportowej. W niemal każdym kurorcie funkcjonuje centrum sportu, a to skolei mocno przyciąga nie tylko osoby przyjeżdżające na urlop, ale również profesjonalnych sportowców. Niechorze to doskonała miejscowość na letnie wczasy nad morzem.

Niechorze latarnia morskaW Niechorzu znajdziemy wszystko to, co najwspanialsze nad morzem bałtyckim, bezkresne piaszczyste plaże, latarnię morską uznawaną za najwspanialszą nad polskim morzem, smażalnie i wędzarnie ryb i urocze knajpki gdzie wieczorami muzyka gra do tańca. Niechorze to fantastyczny ośrodek wczasowy z bogatymi tradycjami. Mnogość różnorakich atrakcji nie pozwoli się nudzić, jedyna sprawa o jaką z wyprzedzeniem trzeba zadbać, to o korzystnie zlokalizowane i atrakcyjne jeśli chodzi o cenę kwatery noclegowe w sąsiedztwie plaży a równocześnie z dala od centrum. Jednakże w tym miejscu nie wszyscy podzielają opinię, że na wczasy nad morzem koniecznie należy udać się w odludne miejsce. Od czasu do czasu wskazane jest być nieopodal centrum, blisko charakterystycznego wczasowego życia, które się toczy właśnie w takich miejscowościach nadmorskich jak Niechorze. Przykładem tego jest umiejscowiony w samym sercu Niechorza słynny komfortowy SPA hotel Jantar, w którym to pokoje na okres lipcowo-sierpniowy należy rezerwować z pół-rocznym wyprzedzeniem.

Niechorze słynie m.in. z pięknych szerokich i piaszczystych plaż. Przy plaży do dyspozycji urlopowiczów funkcjonują wypożyczalnie sprzętu wodnego, rowerowego, jadłodajnie, sklepy pamiątkarskie i mała gastronomia czyli gofry, hot-dogi, lody, hamburgery i minipizza. W Niechorzu można również wybrać się na małą przechadzkę w głąb morza korzystając z kameralnego molo. Wędrując plażą w kierunku zachodnim dojdziemy do urwiska umocnionego rozległym betonowym trotuarem, który dzisiaj służy jako promenada nadbrzeżna.

W samym centrum Niechorza życie toczy się wokół głównej ulicy, gdzie działają knajpki, bary i lodziarnie, jak również większe lub mniejsze budki sklepowe z pamiątkami i ciuchami. Kiedy pogoda nie sprzyja warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa, z którego słynie Niechorze. Znajdziemy tam interesujące okazy ryb, sieci rybackie i sprzęt morski stosowany przez rybaków podczas połowów a także rybackie kutry i niewątpliwie coś, co ściśle kojarzy się z polskim morzem, czyli bogaty zbiór bursztynów.

W zachodniej części Niechorza znajduje się imponująca latarnia morska, wspaniale utrzymana, na którą to będąc w Niechorzu lub w pobliżu obowiązkowo należy się wdrapać pokonując około dwieściepięćdziesiąt stromych i krętych stopni. Na szczycie latarni znajduje się specjalna widokowa platforma, z której podziwiać możemy Niechorze i okolice w promieniu dwudziestupięciu km. Zapierające dech krajobrazy i widoki na rozciągające się niemal w nieskończoność morze oraz jezioro Liwia Łuża oraz na Niechorze z pewnością na długo pozostaną wspaniałym wspomnieniem. Po zejściu z latarni można wsiąść do kolejki wąskotorowej jeżdżącej z Gryfic i odbyć swego rodzaju podróż w czasie.

Jakie są koszty noclegów nad polskim morzem?

Jeżeli chodzi o kwatery nad morzem bałtyckim to rozsiew cenowy jest od kilku-dziesięciu zł na polu namiotowym do kilkuset złotych w hotelu SPA. Przeciętnie jednak statystyczny Kowalski z rodziną musi brać pod uwagę wydatek za jeden nocleg w przyzwoitym pokoju z aneksem kuchennym od 150 złotych (tutaj trzeba być ostrożnym, bo może to być zdziwienie) do 230 a nawet 300 zł. Pokoje ponad 240 zł posiadają już konkretny standard.

żródło: www.polskiemorze.net.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!