Wakacje w górach, nad morzem czy na Mazurach?

Lut 26, 2014 przez

Kto z nas nie zadaje sobie tego pytania? Gdzie pojechać na wakacje – nad morze, w góry czy jednak powinniśmy wybrać Mazury? Wolimy leżeć całymi dniami w słońcu i opalać się na plaży, chodzić i zdobywać nowe szczyty górskie czy może delektować się urokami natury i pięknych mazurskich jezior? Zastanówmy się nad każdą z opcji.

Na samym początku rozważmy opcję jaką jest morze. Każdego roku tysiące polskich rodzin kieruje się w stronę północnej części kraju, w celu spędzenia kilku tygodni nad polskim morzem. Jakie atrakcje nas tam czekają?  Oczywiście całodniowe leżakowanie na plaży oraz kąpiel w chłodnej morskiej wodzie. Jednak musimy pamiętać, że plaże są okupowane od wczesnych godzin porannych, więc jeśli chcemy zająć dla siebie dobre miejsce, musimy wstać z samego rana i dosłownie biec na plażę. Zazwyczaj miejscowości nadmorskie nie są pełne różnych atrakcji turystycznych (nie licząc oczywiście głównych miast), więc po jakimś czasie może nam doskwierać nuda. Może się to zmienić dopiero po zmroku, gdzie większość ludzi kieruje się na zabawę do niewielkich klubów lub znane każdemu plażowiczowi karaoke.

Kolejnym wakacyjnym rozwiązaniem jest wyjazd w polskie góry. Tak naprawdę są one doskonałym rozwiązaniem na każdą porę roku oraz każdą pogodę. Istnieje wiele pięknych miast, do których ludzie wracają z wielką chęcią, między innymi Zakopane czy Karpacz. Główną atrakcją są oczywiście górskie wspinaczki, które są dostosowane dla każdego – dla profesjonalistów, ale i dla zwykłych śmiertelników. Na każdym kroku znajdziemy budkę z przepysznymi oscypkami i pamiątkami, w których oczywiście znajdzie się ciupaga. Podczas górskich wypraw na pewno trafimy na pola, na których będą pasły się owce oraz prawdziwych górali. Ta opcja jest doskonała dla rodzin z dziećmi, ponieważ w górach nie ma czasu na nudę.

A teraz ostatnia opcja, czyli Mazury. Jest to miejsce dla ludzi, którzy cenią sobie bliskość z naturą, relaks i chęć osiągnięcia spokoju ducha. Oprócz pięknej Krainy Wielkich Jezior mazurskich, znajdziemy lasy i jeszcze raz.. lasy! Tam natura gra pierwsze skrzypce. Ale Mazury to również niezwykłe miejsca historyczne. Miejscami wartymi uwagi na Mazurach są na przykład pole bitewne, gdzie odbyła się bitwa pod Grunwaldem; piękny park miniatur zabytków Warmii i Mazur; Wilczy Szaniec – legendarna kwatera Hitlera, gdzie dokonano na niego zamachu. Mazury to sam w sobie region, który słynny jest na cały kraj z powodu wielu imprez plenerowych, jak na przykład Piknik Country. Ponadto Mazury przyciągają miłośników żeglarstwa. Robią to nawet pojedyncze hotele, jak Mazurski Raj, które dysponują własnymi prywatnymi portami. Chcąc ściągnąć więcej turystów na Mazury, a właściwie pod swój dach, hotel ten przygotował nawet specjalną ofertę na wakacje na Mazurach! Poznamy ją na www.mazurskiraj.pl/oferty/lato-wakacje. Propozycja ta kierowana jest w dużym stopniu dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!