Wakacje „odpal i zapomnij”

Wrz 12, 2011 przez

Czy warto wyjeżdżać na wakacje, których po kilku tygodniach już nie będziesz pamiętać? Czy wydawanie pieniędzy na wyjazdy, które nie zapadną ci w pamięć, jest lepsze od pozostawania w domu przez całe lato? Czy wakacyjne wyprawy są już koniecznością, ponieważ presja społeczna, która każe ci każdego września chwalić się tym, jak spędziłeś czas, jest tak duża?

Podsumujmy kilka wakacyjnych wydatków. Załóżmy, że akceptujesz ofertę dwutygodniowej wycieczki do Francji. Musisz więc sypnąć groszem zarówno w kasie na lotnisku, w hotelu, jak i w niezliczonych zabytkach, których zwiedzanie nie jest przecież darmowe, a które z pewnością zechcesz zwiedzić – bo po co w przeciwnym razie jechać do Francji? Powiedzmy, że maksymalnie ograniczysz ubytki na mamonie, kupując bilety lotnicze online i uszczuplając swój budżet „do przewalenia” jak tylko się da.

Nadal jednak musisz liczyć się z wydatkiem rzędu czterech czy pięciu tysięcy złotych. Dlaczego? Przecież nie chcesz zabijać czasu wyłącznie spacerowaniem po ulicach. No i – powiedzmy to sobie wprost – hotele we Francji do tanich, niestety, nie należą. Nawet jeśli skrócisz pobyt do tygodnia – i zarazem zmniejszysz wydatki niemal o połowę – nadal będzie to całkiem spora strata dla większości z nas, czyli ludzi, dla których dwa i pół kafla piechotą nie chodzi. Można się więc zastanawiać: czy warto wyjeżdżać na takie wyprawy, jeśli nie do końca mamy na to ochotę?

Bo wyjechać na wczasy musimy tak czy siak. Przynajmniej tak czujemy – przynajmniej niektórzy z nas tak czują – kiedy zbliża się ten okres, gdy wypadałoby zaczynać planowanie wyprawy. No bo jak to – nie wyjechać? Co ludzie powiedzą? Nawet jeśli chodzimy wyłącznie w markowych ubraniach i jeździmy nowym samochodem, pomyślą że brakuje nam pieniędzy, a w najlepszym wypadku – że jesteśmy dziwni. Jeżeli liczysz się z takimi głosami, wyjedź na swoją wycieczkę, na którą nie masz ochoty, ale pamiętaj – będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!