Używane autoakcesoria zalewają nasz kraj.

Lut 25, 2008 przez

Od paru lat obserwujemy ogromne boom na auta sprowadzane z krajów UE. Gdy rozejrzymy się w koło to dostrzeżemy, że dużo z naszych znajomych, a także rodziny ma w swoim garażu auto sprowadzone z krajów zachodnich. Na naszych ulicach możemy częściej dostrzec kiedyś mniej widywane auta  japońskie i inne od dawna cenione w krajach Unii Europejskiej. Audi, czy Fiat to już codzienność na narodowych drogach.

Niestety używane auto to nie to samo co nowiutkie. Podstawa to – droższe OC. Do tego nie jedno krotnie nie będzie nam bezproblemowo dostać tanie i dobre części zamienne. Gdy wysiądzie nam np. amortyzator, zgubimy lampę nie pozostaje nam nic innego jak łażenie po wysypiskach, czy szukanie w sklepach internetowych sprzedających czesci do samochodow. W necie można wyszukać mnóstwo takich firm. Dla wielu Polaków sprzedaż autoczęści stało się sposobem na życie. Nasi rodacy całymi rodzinami wyjeżdżają do krajów UE by nie kupować jak do tej pory wyłącznie całe auta, ale teraz jeździmy też po auta przeznaczone  na autoczęści.

Dalej takie auta docierają na wyspecjalizowane złomowiska, gdzie czekają aż je ktoś wynajdzie i nabędzie potrzebne części samochodowe. Zawsze obok otwierany jest także sklep z częściami samochodowymi. Dla osób, które zdecydowały się na zakup auta nie nowego z zagranicy jest to doskonałe rozwiązanie. Takie wyspecjalizowane miejsca gdzie są trzymane używane autoczęści do samochodów są genialnym sposobem na tanie i skuteczne zakupy potrzebnych autoczęści do samochodu. Czy jednak takie zdobywanie nienowych części zamiennych jest dla naszego kraju dobre? Chyba tylko dla kierowców używanych samochodów tak, ale dla reszty, dla dla ekologii – nie.  O wiele więcej śmieci trafia teraz do nas i zostaje tu składowane.

Stolice UE nie gromadzą złomu, a Polska leży w złomach. Zastanówmy się o tych tonach samochodów przywożonych do Polski, a które nigdy nie będą zakupione! Mnóstwo z nich z dnia na dzień staje się coraz starszych a później są już zupełnie bezużyteczne i wyczekiwać wyłącznie na to by zniszczyć się do końca będąc na miejscu. Warto by nasz rząd przyjął więcej działań w celu wyhamowania robienia śmietnika z naszego środowiska. My sami też musimy pamiętać o tym, gdy decydujemy się na zakup auta używanego. Pamiętajmy auta używane tak, auto akcesoria też, lecz tylko w dobrym stanie i odpowiednim roczniku.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)