Uważaj, w co się ubierasz. Brudne buty, skarpetki typu stopki…

Wrz 13, 2015 przez

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że męska moda kryje wiele tajemnic, jednak takie wpadki, jak brudne obuwie, zaniedbane spodnie albo białe skarpetki do czarnych spodni garniturowych i oxfordów są niewybaczalne. Ale nie tylko one, jest tego znacznie więcej.

Przywiązuj więcej wagi do tego, w co się ubierasz

męska koszula

1. Tak, brudne i zniszczone buty to jeden z powodów, dla których powinieneś się wstydzić

Pamiętaj, że nawet najlepiej zaprojektowane, wykonane z doskonale wyprawionej skóry buty będą wymagały regularnej pielęgnacji. Prawidła, kremy do skóry, szczoteczka i pasta to coś, z czym powinieneś być dobrze zaprzyjaźniony.

Dlaczego o tym wspominamy? Buty są tym elementem męskiej garderoby, którym szczególną uwagę poświęcają kobiety. Jeśli chcesz zdobyć jej serce, to na pewno nie zrobisz tego, jeśli przyjdziesz na randkę w zabłoconych, spękanych butach. Nawet jeśli wcześniej wydałeś na nie całą swoją pensję.

2. Nie, białe skarpetki nie pasują do wszystkiego… w zasadzie do niczego nie pasują

Zachodzimy w głowę, dlaczego mężczyźni tak często sięgają po białe skarpetki. PRL przecież już dawno za nami, a na polskich ulicach nadal można spotkać panów, którzy z jakichś powodów mają je na stopach.

Wbij sobie do głowy, że białe skarpetki możesz założyć najwyżej na mecz piłki nożnej i to pod warunkiem, że ty rozgrywasz na nim piłkę, a nie oglądasz go przed telewizorem.

Jeśli nie wierzysz, zwróć na to, co zdobi stopy eleganckich mężczyzn. Kolorowe skarpetki w oryginalne wzrosty to absolutne minimum. Nie tłumacz sobie, że nie wiesz, jak je dobrać. Wzór możesz zestawić z podszewką marynarki, kieszeniówką spodni (źródło: skarpetkidogarnituru.net.pl), poszetką, krawatem albo muchą.

3. Uwielbiasz koszule z krótkimi rękawami, do których dopasowujesz krawat

Nie, krawat i koszula z krótkim rękawem wykluczają się. To stylizacja charakterystyczna dla kierowców miejskich autobusów szkolnych rodem z lat 70′ ubiegłego wieku, sprzedawców garnków, leczniczych materacy i perfum za 5 złotych. Ty chyba nie chcesz ich przypominać, prawda?

4. Kupiłeś luźny garnitur, bo w takim czujesz się bardziej komfortowo

Wypadałoby, aby twój garnitur był dobrze dopasowany do sylwetki. Nie musisz decydować się na typowy król Slim Fit, w którym najlepiej wyglądają dwudziestolatki, ale marynarka, która zakrywa twój kciuk, spodnie lejące się na butach i koszula, której kołnierz nie jest dopasowany do szerokości twojej szyi to znak, że coś nie gra.

5. Nie przywiązujesz wagi do długości swojego krawata

Krawat nie może być ani zbyt długi, ani zbyt krótki. Zapamiętaj to. Powinien sięgać do połowy skórzanego paska (pasek jest obowiązkowy nawet wtedy, kiedy spodnie doskonale leżą na twoim pasie!).

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: +1 (z 1 głos)
Uważaj, w co się ubierasz. Brudne buty, skarpetki typu stopki..., 10.0 out of 10 based on 1 rating

Podobne

Tagi

Podziel się!