Ustka noclegi

Gru 27, 2010 przez

Ustka – uzdrowisko i kurort na Pomorzu Środkowym znane od dawna wśród urlopowiczów i kuracjuszy. Wybudowano tu niemal od podstaw całą część sanatoryjną miasta, a leczy się tu  z powodzeniem  zwłaszcza choroby układu krążenia, układu kostnego i układu oddechowego.

To jedno z  największych nadmorskich uzdrowisk w Polsce. Uzdrowisko w Świnoujściu jest porównywalne z tym w Ustce, jednak nie mogą się one nawet razem wzięte równać z  uzdrowiskiem w  Kołobrzegu. Swą popularność Ustka zawdzięcza doskonale rozbudowanej infrastrukturze turystycznej. Władze miasta postawiły na rozwój turystyki i w tym właśnie kierunku  uzdrowisko rozwija się. Powstają coraz to nowsze hotele, pensjonaty i apartamenty, a turyści przebywający w naszym mieście nie mogą narzekać na nudę. W czasie letniego sezonu odbywa się tu wiele imprez sportowych, rozrywkowych i rekreacyjnych. Jedną  z najsłynniejszych imprez organizowanych w Ustce jako inauguracja sezonu jest Festiwal Sztucznych Ogni. Trwający przez kilka dni, a właściwie wieczorów konkurs oceniany przez jury i widzów gromadzi w porcie ponad dwadzieścia tysięcy widzów. Ustka oferuje noclegi w wielu miejscach, blisko plaży, portu i promenady, a także z dala od centrum i morza. Te lokale możemy wynająć po znacznie niższej cenie, a komfort wypoczynku nie odbiega od tych w pobliżu morza. Warto czasami wynająć pokój w domku lub willi na obrzeżu miasta. Koszt pobytu będzie znacznie niższy, a spacer przez miasto na plażę to przecież  samo zdrowie.

Również pobliskie miejscowości nadmorskie cieszą się wśród turystów dużym zainteresowaniem. Mała wioska rybacka Rowy – cicha i spokojna rozbrzmiewa gwarem wielobarwnego tłumu  turystów. Główną atrakcją tego regionu są ruchome wydmy i Słowiński Park Narodowy. Z Ustki blisko do parku i ruchomych wydm, dlatego też wielu turystów zakłada w Ustce bazę wypadową do zwiedzania okolicy. Pobyt nad morzem to wszakże nie tylko opalanie i wylegiwanie na plaży oraz kąpiele morskie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!