Ustalenie ojcostwa a dostępność placówki medycznej

Maj 31, 2013 przez

Gdzie się udać na badanie medyczne, takie pytanie zadają sobie często Polacy, którzy analizując sytuację gospodarczą zauważają, że nie jest to temat łatwy. Należy pamiętać, że refundowane świadczenia są na polskim rynku zdecydowanie słabsze, aniżeli te pełnopłatne. Ludzie mają tego świadomość, więc coraz częściej decydują się na płacenie za usługi medyczne. Ma to swoje plusy, ale ma także minusy. Ja jednak osobiście zawsze będę popierał coś co jest wysokiej jakości, mimo że trzeba za to zapłacić.

Ustalenie ojcostwa w laboratorium genetycznym to rzecz prosta z założenia. Nie można jednak powiedzieć, że jest to rzecz tania. Test DNA na ojcostwo wymaga bowiem wpłacenia określonej kwoty pieniężnej, która przeznaczona jest na pokrycie kosztów badań. Badanie na ojcostwo należy wykonywać tylko w sprawdzonych placówkach, których na polskim rynku nie brakuje. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że tylko zweryfikowane placówki mają prawo świadczyć usługi. Ich listę można oczywiście znaleźć na wielu stronach internetowych.

 Potwierdzenie czy zaprzeczenie ojcostwa?

Jeśli wszystkie wybory podejmowane przez człowieka byłyby racjonalne, to większość instytucji nie miałaby racji bytu. No bo przecież po co byłyby sądy, które rozwiązują przyziemne sprawy, czy też po co byłyby placówki diagnostyczne, które wykonują badania w związku z określonym postępowaniem ludzkim. Niestety tak nie jest i każda instytucja działa prężnie. Wszystkie działania, które odbywają się w ramach życia społecznego mają swoje wady. W tym gronie możemy wyróżnić także problemy z własną tożsamością. Ustalanie ojcostwa przez ojca to taki element, który musi być rozwiązany już na samym początku. Nie można z tym czekać do ostatniej chwili, bowiem nie ma to najmniejszego sensu. Zaprzeczenie ojcostwa oraz potwierdzenie ojcostwa to sprawy priorytetowe, które należy najpierw spróbować rozwiązać we własnym gronie, a następnie szukać alternatywnych dróg, które mogą nam w tym pomóc. Oczywiście bardzo ważna jest świadomość, o której wspomniałem na samym początku obecnego tekstu. Dlatego to takie ważne.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)