Urokliwe miasto Cieszyn

Sty 9, 2008 przez

Cieszyn leży na granicy z Czechami i ich miastem Czeski Cieszyn – powstał on w 1920 r. przy podziale starego Księstwa Cieszyńskiego pomiędzy Polskę i Czechosłowację. Ustalona wtedy granica przebiegała przez miasto Cieszyn wzdłuż rzeki Olzy, rozdwajając to miejsce.
Cieszyn ma własną komunikację miejską, składającą się z 10 szlaków autobusowych, łączących centrum z osiedlami mieszkaniowymi i peryferiami miasta. Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji składa się w większości zaawansowany i składa się przede wszystkim z niskich autokarów Jelcz M125M Vecto i M101I Salus.

Wiele informacji o tym mieście, przeczytasz w serwisie forum Cieszyn – to forum dyskusyjne miasta Cieszyn.
Cieszyn jest miastem z ogromną liczbą terenów zielonych 6 przecinek 40 km2 (23 procent obszaru miasta), z czego lasy mają tylko 2 przecinek 06 km2 (7 procent obszaru). Tereny zurbanizowane, przede wszystkim okolice centrum miasta i pobocza dróg, są silnie zadrzewione. W Cieszynie znajduje się na dzień dzisiejszy trzydzieści siedem pomników przyrody, gromadzących razem dziewięćdziesiąt dziewięć drzew dwudziestu siedmiu innych gatunków i odmian.
Znakomity Cieszyn jest jednym z najstarszych miejsc na Śląsku. Historia mówi, że był utworzony w 810 r. przez 3-ech braci, synów słowiańskiego króla, którzy po długiej wędrówce spotkali się tutaj i ciesząc się tym faktem założyli miejsce Cieszyn.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!