Ukraińskie nadzieje i Euro 2012

Lip 7, 2011 przez

Za rok o tej porze będziemy już po Euro 2012 – największej imprezie sportowej jaka kiedykolwiek miała miejsce w Polsce i na Ukrainie. Dużo mówi się o tym,  co Euro może zmienić w obu tych krajach, głównie w kontekście Polski. W Euro 2012 pokładają jednak nadzieję także Ukraińcy, dla których jest to szansa, która może się w najbliższych latach nie powtórzyć.

Euro 2012 będzie chyba pierwszą okazją dla Ukrainy na szersze “pokazanie się światu” od momentu dokonania się tam przełomu i uwolnienia Kijowa spod wpływów Moskwy. Pierwszą i być może ostatnią, bo jest raczej mało prawdopodobne by tak ważna impreza zawitała do naszych sąsiadów ponownie, przynajmniej w niedalekiej przyszłości.

Choć Ukraina pokłada w Euro 2012 ogromne nadzieje, trzeba powiedzieć, że niezależnie od tego co przyniesie sam turniej, samo przyznanie jego organizacji naszym sąsiadom pociągnęło za sobą pozytywne efekty dla ich kraju. Mimo, że w mediach niemal codziennie możemy słyszeć o opóźnieniach w przygotowaniach do Euro 2012, Ukraina podczas tych przygotowań bardzo się zmieniła. Na lepsze rzecz jasna, bo przecież wybudowanych stadionów, dróg, linii kolejowych czy hoteli nikt Ukraińcom po Euro 2012 nie zabierze…

Euro 2012 może jednak przynieść korzyści dużo większe, niż tylko rozwój infrastruktury. To zależy już jednak od tego, jakie wrażenie Ukraina zrobi na przyjeżdżających kibicach. Jeśli będzie to dobre wrażenie, nasi sąsiedzi mogą liczyć, że europejczycy nie tylko zostaną na wakacje po zakończeniu Euro, ale także wrócą w przyszłości. Być może z rodziną czy znajomymi.

W związku z powyższym, w turnieju nadzieje pokładają – prócz miast organizatorów, liczących na przyciągnięcie zagranicznych inwestycji – przede wszystkim miejscowości typowo turystyczne, a więc krymskie kurorty jak Jałta i Ałuszta czy położona bliżej Odessa. Nadzieje w pełni zasadne, bo wszystkie te miejsca mają się czym pochwalić i mają szansę “spodobać” się przyjezdnym.

Ale o tym czy tak będzie, przekonamy się dopiero w przyszłym roku, w czasie Euro 2012.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!