Udane wczasy nad morzem w Dziwnowie

Cze 28, 2012 przez

Dziwnów to jeden z ciekawiej położonych kurortów nadmorskich na polskim wybrzeżu. Leży niejako okrakiem trochę na lądzie i trochę na największej polskiej wyspie Wolin. Posiada dostęp do morza oraz do Zalewu Kamieńskiego a to sprawia że kwitnie tutaj zarówno żegluga turystyczna jak i wędkarstwo i wszelkie sportu wodne, ponieważ warunki do uprawiania dyscyplin wodnych są niemal idealne.
Dla osób które stronią jednak od aktywnego wypoczynku i preferują błogie wypoczywanie na plaży, Dziwnów to także doskonałe miejsce. Plaża w Dziwnowie choć nie jest bardzo szeroka, to jak na tej wielkości nadmorską miejscowość w zupełności wystarczająca. Oprócz tego bardzo schludna, ogrodzona od strony wydm, czysta i z łagodnym zejściem do morza.

Dziwnów plaża nad morzemDla uprawiających przechadzki nad morzem Dziwnów oferuje tak przechadzki lub przebieżki czy popularny nordic walking wzdłuż Bałtyku po piasku do pobliskich wiosek lub po prostu długie spacery wzdłuż nowej i starej części promenady prowadzącej wzdłuż niemal całego pobrzeża Dziwnowa. Betonowy i brukowany deptak z ławkami daje sposobności podziwiania ślicznych nadmorskich widoków, spacerowania, jak również odpoczywania nad morzem również w niezbyt pogodne dni.

Dziwnów jest wioską turystyczną stosunkowo doinwestowaną. Widać ładne nowoczesne zejścia na plaże, okazałe i gustownie zaprojektowane. Do tego dodać trzeba również bardzo nowoczesne obiekty noclegowe w Dziwnowie. Ponadto samo miasteczko wygląda nadzwyczaj schludnie i z pewnością jest estetyczne. Uroku dodają nowoczesne kwatery i obiekty gastronomii proponujące apetyczne ryby smażone, grillowane oraz masę potraw obiadowych jak również desery i kielichy lodowe w restauracyjkach, kafejkach i lodziarniach.

Na specjalną uwagę w Dziwnowie zasługuje tzw. aleja gwiazd sportu, na której można oglądać repliki medali uzyskanych w ciągu ostatnich kilku-dziesięciu lat przez krajowych sportowców na rozmaitych imprezach, czempionatach i olimpiadach. Wszystko zgromadzone jest blisko ulicy i prezentowane na dużych kamiennych płytach tak, że podziwiać może każdy bez wejściówek, biletów i nie wchodząc do żadnego muzeum.

Od strony jeziora w Dziwnowie można zwiedzać w porcie finezyjnie zaprojektowane i niezwykle starannie wykonane stateczki pasażerskie przewożące pasażerów po zalewie oraz na pełne morze. Dziwnów to masa atrakcji turystycznych także dla dzieci, w centrum działa wesołe miasteczko.

Podsumowując:

Serdecznie zapraszamy na urlop do cudnej nadbałtyckiej miejscowości wczasowej to znaczy do Dziwnowa. Kurort położony jest na lądzie oraz na wyspie Wolin, zapewnia mnóstwo atrakcji turystycznych i możliwości atrakcyjnego spędzania urlopu nad polskim morzem. Przystań portowa daje sposobność wypłynięcia w rejs morski co jest szczególną atrakcją dla najmłodszych. Park Miniatur w Dziwnowie to alternatywa urozmaicająca odpoczynek nad Bałtykiem, tymczasem szlaki rowerowe oraz spacerowe oraz kompleks sportowy dają możliwość aktywnego odpoczynku. Obszerna oferta noclegowo-hotelowa w Dziwnowie to znaczy mieszkania, kwatery prywatne, domki kempingowe i ekskluzywne hotele ze Wellness & spa zapewnią odpowiedni komfort wypoczynku dla każdego.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!