Ubezpieczenie kredytów hipotecznych

Lis 29, 2007 przez

Wiele banków ma w ofercie i proponuje swoim klientom kredyty hipoteczne na 100% wartości nieruchomości a niektóre nawet na 130% wartości nieruchomości. Dzięki takim kredytom hipotecznym kredytobiorcy, mają możliwość zgromadzone przez siebie środki pieniężne zainwestować czy też przeznaczyć na inne cele jak np. na wyposażenie i urządzenie mieszkania lub domu, opłacenie wszelkich kosztów powiązanych z aktualnie zaciąganym kredytem, opłacenie kosztów nabycia nieruchomości czy też zainwestowanie oszczędności w lokaty, fundusze inwestycyjne, obligacje skarbu państwa itp.

Kredyt hipoteczny w obecnym czasie można zaciągać na długi okres kredytowania sięgający nawet do 50 lat oraz 80-tego roku życia kredytobiorcy. Są to kredyty długoterminowe a tak długi okres kredytowania niesie ze sobą duże ryzyko np. utraty pracy, choroby lub w najgorszym przypadku śmierci. Dlatego, aby zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę warto skorzystać z polisy ubezpieczeniowej.

Polisa ubezpieczeniowa na życie zabezpiecza obydwie strony transakcji, zarówno bank jak i kredytobiorcę. Najczęściej banki mają podpisane stosowne umowy z firmami ubezpieczeniowymi. Odpowiednie ubezpieczenie można więc wykupić, już na etapie podpisania umowy kredytowej z bankiem. W niektórych bankach ubezpieczenie jest obligatoryjne a w innych dobrowolne. Jednak najlepiej wykupić ubezpieczenie, które zabezpiecza wszelkie wierzytelności kredytobiorcy wobec banku, ponieważ daje to bezpieczeństwo i spokój zarówno kredytobiorcy jak i najbliższym członkom rodziny.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)