Tworzenie stron www – czy da się studiować webmasterkę ?

Kwi 24, 2011 przez

Mimo, że na uczelniach w dużych miastach takich jak Warszawa, Gdańsk czy Kraków jest mnóstwo kierunków powiązanych z informatyką to właściwie nie ma studiów, które przygotowywałyby do pracy przy projektowaniu i wdrażaniu stron internetowych.
Może wydać się to dość dziwne – w końcu zawód webmastera wykonuje całkiem sporo osób i istnieje spore zapotrzebowanie na witryny www. Jednak zamiast psioczyć na polski system edukacji, musimy pamiętać, że tworzenie stron internetowych to nie jest fach, którego można się nauczyć raz, a potem tylko odcinać kupony. Języki programowania i technologie webowe zmieniają się bardzo szybko, więc jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że student informatyki, po skończeniu uczelni nie miałby tak naprawdę zielonego pojęcia jak stworzyć witrynę internetową, która będzie zgodna z aktualnymi standardami.

Tworzenie stron internetowych to branża w której trzeba się wszystkiego uczyć w praktyce – przez conajmniej 8 godzin dziennie w pracy, a nie przez kilka godzin tygodniowo na uczelni. Wprowadzanie – jak to się fachowo nazywa – webmasteringu do programu studiów nie ma więc większego sensu.  Studia dają pewne podstawy, które mogą być przydatne przy wykonaniu strony internetowej, ale te podstawy da się dość szybko nadrobić. Projektowanie stron www to zajęcie nie tylko dla magistrów informatyki, ale też dla każdego, kto ma ścisły umysł i nie boi się ciągle uczyć.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!