Tworzenie stron internetowych – sposób na łatwe pieniądze?

Wrz 19, 2011 przez

Praca chałupnicza “bez wychodzenia z domu” od wielu lat jest pożądanym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Szczególnie w dzisiejszych, internetowych czasach, w których znalezienie sobie dodatkowego zajęcia jest prostsze niż kiedykolwiek. Wystarczy mieć konkretny “fach” w ręce i oferować – na przykład – tworzenie stron internetowych.

Tworzenie stron internetowych – łatwa i wygodna praca w domu

Tworzenie stron internetowych jako przykład wygodnej i dochodowej pracy w domu, wybrałem nieprzypadkowo. Za zajęciem tym przemawia szereg argumentów. Przede wszystkim ten, że zapotrzebowanie na strony www jest ogromne i systematycznie rośnie oraz to, że tworzenie stron internetowych nie generuje praktycznie żadnych kosztów!

Zarobić można natomiast całkiem nieźle. Najprostsze firmowe strony www, tak zwane “wizytówki”, złożone z kilku podstron to koszt (dla firmy) rzędu 300 – 400 złotych. Podobną kwotę można otrzymać za blogi czy najprostsze strony oparte na CMSach. Kilka razy więcej za sklepy internetowe albo strony urozmaicone dodatkami w postaci efektownej grafiki czy animacji FLASH.

Oczywiście, aby tworzenie stron internetowych przynosiło nam zyski, trzeba się go wcześniej nauczyć. Z pomocą przyjdą nam darmowe kursy dostępne w sieci oraz płatne, ale bardziej profesjonalne książki, które kupić można w każdej większej księgarni. Ważna jest też praktyka i własne, “webmasterskie” portfolio.

Tworzenie stron internetowych, pozycjonowanie, copywriting…

Oczywiście tworzenie stron internetowych to tylko pierwszy-lepszy przykład nowoczesnej pracy w domu. Internet stworzył znacznie więcej okazji do dorywczej pracy. Oferować możemy chociażby:

  • Pozycjonowanie stron internetowych
  • Copywriting (pisanie artykułów na portale internetowe)
  • “Rozkręcanie” for internetowych
  • Marketing szeptany, czyli pisanie opinii o firmach na blogach i forach branżowych
  • Zbieranie danych ze stron www, np. tworzenie list mailingowych

I wiele, wiele więcej. Możliwości jest naprawdę mnóstwo i każdy, kto chce sobie dorobić, na pewno znajdzie coś dla siebie.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)