Turystyka winna coraz bardziej popularna

Kwi 1, 2011 przez

Enoturystyka to nowa forma podróżowania, która zdobywa rzesze fanów. W skrócie są to wycieczki do winnic oraz kolekcjonowanie win i akcesoriów związanych ze spożywaniem tego trunku. Dokąd warto pojechać, aby napić się dobrego wina? Gdzie są najciekawsze winnice?

Dolina Wachau AustriaSprawdzić to można poszukując informacji w Internecie. Powstają nowe serwisy poświęcone enoturystyce i aktualnościom związanym z winem. Radą służą też oczywiście pracownicy powstających jak grzyby po deszczu winiarni w większych miastach. Z pewnością pomogą też osoby zatrudnione w internetowych sklepach handlujących produktem fermentacji winogron.

Wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla miłośników wina są na przykład Włochy i winnice Sycylii. Dużo winogron rośnie także w Kaliforni oraz w innych ciepłych regionach świata, takich jak długo grzejące się w słońcu zbocza gór we Francji i Hiszpanii. Jednym z najciekawszych regionów najbliżej Polski są winnice w Dolinie Wachau na terenie Austrii.

Choć klimat Polski nie sprzyja uprawie winogron, także w naszym kraju możemy spodziewać się rozkwitu turystyki winnej. Liczyć można najpewniej na właścicieli gospodarstw agroturystycznych, którzy pierwsi wyczują nowy trend w podróżowaniu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!