Tunezja wycieczki tam gdzie są dobre hotele

Lut 11, 2010 przez

Od paru lat Polacy mają coraz szersze możliwości podróżowania. Przed podróżnikami z naszego kraju stoi otworem nie tylko Europa, ale także inne kontynenty, zadziwiające swoją odmiennością. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne wojaże np. tunezja wycieczki. Najczęściej w czasie wakacji, aby zobaczyć miejsca, do których jeszcze niedawno nie można było swobodnie dotrzeć i odwiedzić fascynujące hotele.

W wielu biurach podróży  ogromnym zainteresowaniem od wielu lat cieszą się oferty poda hasłem: Tunezja wycieczki. Dużo osób pragnie bowiem spędzić zasłużone wakacje w miejscu, gdzie w przeciwieństwie do wybrzeża Bałtyku w Polsce, ciągle świeci słońce, a woda jest niemal tak ciepła, jak temperatura powietrza. Wybierając jednak takie wakacje, warto dowiedzieć się dokładniej, jak można spędzić tam czas, gdzie się poruszać, aby uniknąć wszechobecnych, zwłaszcza w szczycie sezonu tłumów na ulicach i zapełniających hotele.  W czasie tunezja wycieczki warto na przykład wybrać się na wschodnie wybrzeże tego afrykańskiego kraju – Sehel. Rozciąga się ono na długości około 250 kilometrów, od Przylądka Bon na północy kraju, przez stolicę regionu Sousse (Susa) do miejscowości Mahdia. Jest to rejon atrakcyjny turystycznie, bogaty w rozległe, piaszczyste plaże, krystalicznie czystą wodę, luksusowe hotele i zabytkowe miasteczka.

W tej okolicy znajduje się wiele zabytkowych obiektów, które warto zwiedzić i spędzić edukacyjne wakacje. Jest to między innymi stolica regionu – Sousse (Susa) – które posiada muzułmańskie korzenie. Znajduje się tutaj zabytkowa Medyna starego miasta i tradycyjny targ. Zabytki mauretańskie znajdują się natomiast w Mahdi, dawnym mieście punickim. Niezwykle interesujące informacje na temat kultury i obyczajów ludzi z tego regionu poznać można w Nabeul, który jest ośrodkiem wyrobów rękodzielniczych. Korzystając z oferty tunezja wycieczki  możemy również spróbować ciekawych i elitarnych sportów. Na polach golfowych Flamingo Golf Club oraz Palm Links jest okazja spróbowania sił w grze w golfa. Można również skorzystać z przystani jachtowej i wyruszyć w krótki rejs z portu w El Kantoui czy Hammamet Yasmine. Doskonałe warunki do nurkowania znajdują się w Mahdi, Monastirze i porcie El Kantoui tam gdzie znajdują się doskonałe hotele. W wakacje można zatem spróbować swoich sił w różnych dziedzinach sportowych, odkrywając, że aktywny wypoczynek jest niezwykle interesujący.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!