Trasy rowerowe w Zakopanem

Lut 18, 2011 przez

Zakopane pod wieloma względami uznać możemy, za naprawdę wyjątkową miejscowość turystyczną. Jest tak przede wszystkim dlatego, iż każdy będzie tutaj mógł spędzić wolny czas tak jak lubi najbardziej, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. W Tych miesiącach, kiedy śnieg topnieje i ustępuje miejsca rozkwitającej przyrodzie, oprócz wielu miłośników górskich wędrówek, na szlakach będziemy mogli spotkać także dużą grupę rowerzystów.

W Zakopanem i jego okolicach, znaleźć można aż osiem przygotowanych tras rowerowych, których łączna długość to prawie kilkaset kilometrów. Ich zróżnicowany poziom trudności sprawia, że zarówno doświadczeni rowerzyści jak i Ci, którym zależy głównie na podziwianiu pięknych widoków, znajdą trasy dostosowane do ich potrzeb.

Jedną z bardziej barwnych i ciekawszych tras rowerowych w Zakopanem jest ta biegnąca od Kościeliska aż do Doliny Chochołowskiej. Dwadzieścia pięć kilometrów zróżnicowanej drogi, której różnica poziomów na całym odcinku wynosi trochę ponad dwieście pięćdziesiąt metrów, pokonać będzie w stanie każdy rowerzysta.

Dla fanów bardziej ekstremalnych form jazdy na rowerze, przygotowana została specjalna trasa do downhillu, mieszcząca się w Harendzie. Jest to pierwsze takie w pełni profesjonalne miejsce jakie posiada Zakopane i cieszy się one bardzo dużą popularnością wśród młodych rowerzystów.

Jeśli jesteś fanem rowerów, to zabierz z sobą dwa kółka kiedy wybierać będziesz się do stolicy polskich Tatr. Zakopane to idealne miejsce na realizowanie swoich rowerowych pasji.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!