Temat: Modelka nie ma łatwego życia

Gru 27, 2010 przez

Mediolan, Paryż, Nowy Jork – to marzenie nie jednej młodej dziewczyny, pragnącej zostać modelką.
A programów telewizyjnych, promujących ten zawód ostatnimi czasy nie brakuje. Patrząc na to wszystko jedynie z punktu widzenia mediów, trudno o obiektywizm.

Modelka nie może być jedynie ładna, musi być też osobą bardzo wytrzymałą, gdyż sesje zdjęciowe odbywają się nie rzadko w różnych bardzo trudnych warunkach. I nie chodzi tu wcale o częste latanie, a co za tym idzie ciągłą zmianę czasu. Dziewczyna decydująca się na ten zawód, musi liczyć się na przykład z nie ustającą dietą i rezygnacją z ulubionych przysmaków. Ponadto w tym zawodzie jest znaczna konkurencja. I dlatego, modelka powinna być odporna na stres, który jest tutaj standardem.

A jeśli uda nam się już otrzymać intratne zlecenie, weźmy pod uwagę fakt, że kupując bilety lotnicze do jakiegoś europejskiego miasta, będziemy z dala od domu nawet przez wiele miesięcy. I nikt nas nie wesprze po kłótni z fotografem, czy po jakimkolwiek innym niepowodzeniu. Wtedy łatwo o zniechęcenie i być może utratę sławy. Już nie jedna modelka była zmuszona wracać do domu czekając na ciekawe promocje lotnicze, gdyż nie była w stanie znieść stresu jaki towarzyszy temu zawodowi.

Nie jest też pewne, że gdy trafimy do jakiejś agencji modelek, będziemy gwiazdami na pokazach słynnego paryskiego projektanta. Jak zostało wspomniane, tutaj nie liczy się tylko wygląd. Trzeba umieć walczyć o siebie i o swoją karierę.
Ale jak we wszystkim – nie rezygnujmy, tym bardziej jeśli mamy predyspozycje do bycia modelką. Bo kto nie ryzykuje ten gwiazdą się nie staje. Poza tym lepiej jeśli nasza kariera rozwija się powoli ale pewnie, niż szybko i równie szybko upada.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!