Telewizor UHD od LG – nowość na rynku

Maj 16, 2013 przez

84LM9600Telewizory ultra HD to z pewnością coś kompletnie nowego. Producenci powoli starają się wprowadzać tego typu produkty do swoich ofert. Nadal mało jest jednak materiałów, które posiadają rozdzielczość pasującą do ultra HD.

Jest to technologia, która wykorzystuje obraz o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, czyli kilkukrotnie większy od tej dostępnej w obecnym Full HD.

Jest kilka modeli, które obecnie są dostępne w sprzedaży, lub w przedsprzedaży w sklepach. Jednym z takich modeli jest telewizor LG 84LM9600, który ma przekątną 84 cali i posiada wbudowaną obsługę 3D.

Niewątpliwym plusem tego telewizora jest możliwość konwersji obrazu z 2D do 3D. Jak również z obrazu w HD do Ultra HD.

Telewizor LG 84LM9600 Posiada wbudowaną pasywną technologię 3D, a w zestawie znajdziemy nawet 6 par okularów 3D.

Dzięki znacznie lepszej rozdzielczości obraz 3D jest zdecydowanie lepszy od telewizorów w standardowym HD.

Telewizor ten posiada dodatkowo wszystkie inne popularne funkcje telewizorów tego typu takie jak porty HDMI, LAN, RGB itd.

Rozwój technologii Ultra HD jest dopiero w początkowej fazie, ponieważ nadal brakuje treści w tak dobrej jakości. Technologia UHD została podzielona na dwie kategorie 4K i 8K. Telewizor przedstawiony w tym artykule posiada rozdzielczość określoną jako 4K. Technologia 8K działa na razie w laboratoriach producentów telewizorów i raczej nie prędko pojawi się pierwszy telewizor w tak dużej rozdzielczości.

Warto jednak wypatrywać serwisów z nowinkami technologicznymi w poszukiwaniu nowych modeli i nowych źródeł danych z informacjami w takiej rozdzielczości.

Najdłużej będzie trzeba czekać prawdopodobnie na samodzielne kanały telewizyjne, które obsługują rozdzielczość Ultra HD. Z dużą pewnością można stwierdzić, że pierwsze pojawią się materiały nagrane wcześniej na zewnętrzne nośniki dostępne do kupienia w sklepach oraz materiały dostępne w Internecie przesyłane strumieniowo w takiej rozdzielczości.

Początkowo wysokie ceny powinny tez wkrótce nieco się obniżyć. Być może za pół roku czy rok telewizory UHD będą dostępne w sklepach w sensownej cenie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!