Telewizja w dobie rozwoju szybkiego internetu

Lis 19, 2010 przez

Bardzo szybki rozwój sieci internetowej na świecie i ściśle związane z tym znaczne przyspieszenie prędkości transferu danych spowodowały, że w internecie pojawiły się media tradycyjne, czyli telewizja czy radio. Nie dziwi już nikogo, że na stoliku zobaczy małe kolumny i słyszy z nich audycje najbardziej popularnych stacji radiowych. Również powoli przestaje dziwić monitor laptopa czy komputera, na którym użytkownicy oglądają film czy wiadomości.

Telewizja przez internet zyskuje bardzo wiele na popularności. W prawie każdym domu jest dostępny szybki internet, w większości firm również, prędkość łączy i komputerów szybko wzrastają, i to wszystko jest powodem tego, że coraz większa grupa ludzi zajmuje miejsca przed laptopem aby oglądać ciekawy program. Telewizja internetowa ma sporo zalet. Po pierwsze nie musimy kupować dodatkowych urządzeń i okablowania. Wystarczy stacjonarny komputer lub laptop, dobre łącze i specjalne oprogramowanie do obsługi telewizji. Programów do telewizji jest wiele, oferują one różne możliwości i powinno się trochę o nich poczytać, zanim któryś wybierzemy. Praktycznie wszystkie obsługują parę tysięcy kanałów telewizyjnych u radiowych, zarówno w wersji polskiej jak i obcojęzycznych. W ofercie są zarówno stacje działające tylko w internecie, jak też zwykłe stacje naziemne i satelitarne, w tym Polsat, kanały TVP i TVN.

Programy są z reguły łatwe w użyciu, dzięki czemu telewizja internetowa na laptopie nie jest żadnym problemem. Lecz telewizja przez internet to nie są same plusy, posiada również trochę wad. Przede wszystkim, pomimo bardzo dużej ilości proponowanych programów, części z nich nie będziemy mogli zobaczyć przez internet. Dotyczy to szczególnie tematycznych programów, dostępnych tylko w ofercie telewizji kablowej i satelitarnej. A druga niedogodność to niestety niezbyt duży komfort oglądania. Największe nawet monitory nie zastąpią czterdziestocalowego nowoczesnego telewizora z zestawem kina domowego, przed którym w czasie filmu możemy się poczuć jakbyśmy siedzieli w sali kinowej. Z tego powodu dla wielu osób internetowa telewizja jest dodatkiem, z którego mniej lub więcej korzystają, lecz nie chcą rezygnować przy tym z normalnego telewizora.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)