Technologie przydatne w tworzeniu stron www

Lut 6, 2011 przez

Wiele ludzi pragnie nauczyć się sztuki wykonywania stron internetowych. Nie jest to szczególnie trudna rzecz, niemniej wymaga od nas dużo czasu, który trzeba poświęcić na naukę nowych technologii, które są niezbędne.

Pierwszym językiem jakiego należy się nauczyć jest HTML. Jest to prosty język skryptowy, który jest wykonywany przez serwer www. Nie powinien on stanowić problemu w nauce.

Kolejną rzeczą do nauki, aby posiąść wiedzę, której wymaga tworzenie stron www są kaskadowe arkusze stylów, czyli CSS. Dawniej formatowanie wyglądu stron internetowych odbywało się w języku HTML. Jednak po pewnym czasie okazało się to dość kłopotliwe, a strony się bardzo rozrosły, więc wprowadzono to rozwiązanie. Jest to w rzeczywistości zbiór formatowań wyglądu witryny.

Jeśli chce się umieszczać na stronie aplikacje internetowe lub elementy, które będą w interakcji z użytkownikiem witryny należy jeszcze nauczyć się języka skryptowego jest PHP oraz bazy MSQL.  Są to już dość trudne zagadnienia, jednak bez ich wiedzy nie można stworzyć strony www na obecne czasy.

Ilość rzeczy do nauki jest duża i należy się liczyć z tym, że może ona zająć znaczną część czasu. W dłuższej perspektywie okazuje się to dobrym pomysłem, który może zaowocować w przyszłości znalezieniem nowej i ciekawej pracy.

tworzenie stron www

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!