Techniki nadruku na koszulkach

Sty 10, 2013 przez

Kiedy kupujemy koszulkę z nadrukiem liczymy przede wszystkim na to że będzie ona odporna na eksploatację i pranie przez długi czas. Obecnie działające na rynku firmy oferują przynajmniej dwie albo nawet trzy metody nanoszenia wzoru na materiał koszulki. Każda z nich posiada swoje specyficzne cechy, jak również pojawia się i kwestia opłacalności finansowej. Oczywistym jest że inaczej do zamówienia koszulki z wzorem podchodzi osoba której potrzebna jest jedna sztuka, a inaczej firma zamawiająca całą serię koszulek.

 

Wracając do tematu samego rodzaju nadruków na koszulki obecnie stosowane metody to:

–        sitodruk

–        druk cyfrowy

–        zgrzewanie metodą flex i flock

 

Jak wspomniano w przypadku zamawiania koszulek z nadrukiem istotne jest też jak dużo koszulek zostanie wytworzonych. Jeżeli zamówienie składa firma zdecydowanie opłacalny jest sitodruk, czyli nakładanie wzoru z wykorzystaniem maszyn drukarskich. Sama technika polega na tworzeniu z sztywnej siatki pozytywu i negatywu przez który przepuszczana jest światłoutwardzalna farba. Ten typ druku polecany jest szczególnie w przypadku wielokolorowych wzorów. Gwarantowane jest bardzo dokładne odwzorowanie oraz gładka lekko błyszcząca powierzchnia wzoru. Niewątpliwymi zaletami samej techniki jest dobre krycie , wyraźne krawędzie nadruku oraz możliwość pozostawienia matryc do ponownego wykorzystania.

W odróżnieniu od klasycznego sitodruku, druga z technik jak druk cyfrowy jest znacznie prostsza ze względu na to iż nie wymaga zastosowania maszyn drukarskich-co też znacząco obniża koszty przy wykonaniu jednej sztuki z wzorem. Jakość tworzonych wzorów jest porównywalna z wzorami wykonanymi sitodrukiem,jak również nadaje się ta technika do wielokolorowych wzorów. Również z cieniowaniem.

Techniki flex i flock to odpowiednio wprasowywanie i wgrzewanie na materiał koszulki  wzorów z elastycznej folii. To co zdecydowanie jest zaletą tych technik jest wysoka odporność na czynniki zewnętrzne jak pranie i ścieranie. Jak również uzyskanie ciekawej faktury i intensywność kolorystyki.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!