Taśmy klejące i przemysłowe

Kwi 16, 2008 przez

Skromny przedmiot jakim jest taśma klejąca rzadko kiedy zwraca jakąś szczególną uwagę. Nie zdajemy sobie jednak sprawy że jest to wynalazek powstały zaledwie pół wieku temu. Pomysłodawcą był Richard Drew z korporacji 3M – co zresztą przyczyniło się do jej gigantycznego sukcesu. Początkowo taśma wykonywana była z papieru i służyła do maskowaniu (osłanianiu) powierzchni, zabezpieczając je przed zabrudzeniem podczas na przykład malowania.
Obecnie funkcjonuje o wiele więcej wersji taśm – wykonane z najprzeróżniejszych materiałów i używane do najprzeróżniejszych celów. Przykładowe materiały, z których się je produkuje to silikon bądź inny syntetyk, papier a także różnego typu tkaniny. Zależnie od zapotrzebowania, taśmy klejące muszą sprostać rozmaitym standardom. Taśmy do celów przemysłowych często muszą przykładowo wykazywać odporność na różnorodne temperatury, wytrzymałość, elastyczność bądź przeciwnie – nierozciągliwość. W przemyśle wielokrotnie używane są także taśmy o właściwościach izolacyjnych, co daje im dodatek winylu.
Innym typem taśmy są taśmy ostrzegawcze – produkowane najczęściej z barwionego na dajmy na to czerwono-biało plastiku. Znajdują one zastosowanie w rozmaitych niebezpiecznych obszarów – dajmy na to przy maszynach.
Jednym z najpowszechniej uznawanych i rozpoznawanych współcześnie producentów taśm klejących jest korporacja Scapa. Wytwarza profesjonalne taśmy o doskonałej jakości, co poręczają rozliczne posiadane przez firmę atesty.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!