Tapety na pulpit – co to takiego?

Maj 24, 2007 przez

Wraz z systemem operacyjnym dostarczanych jest kilka lub kilkanaście grafik do ustawiania jako tapety na pulpit, ale użytkownikowi zazwyczaj to nie wystarcza.

Aby, ustawić wybraną tapetę na pulpit swojego komputera należy wykonać następujące czynności:

1. Wybrać obraz (jpg, gif,tiff) , którego chcemy używać jako tapety naszego pulpitu (pamiętać należy o dostosowaniu go do rozdzielczości ekranu swojego pulpitu, ponieważ gdy będzie za mały to po rozciągnięciu będzie wyglądał niezbyt ładnie)

2. Po wybraniu odpowiedniego pliku tapety należy kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Ustaw jako tło pulpitu”.

3. Po wykonaniu powyższych czynności nasza nowa tapeta będzie już na pulpicie.

Kilka uwag odnośnie tapet na pulpit:

Położenie tapety na pulpicie monitora może być ustawianie w kilku formatach:

do środka – obraz jest umiejscowiony na środku ekranu w swojej rzeczywistej wielkości (jeśli nie mieści sie na ekranie to zostaje przycięty, jeśli jest mniejszy niż rozdzielczość ekranu – zostaje otoczony jednolitym tłem)

sąsiadująco – gdy obraz jest mniejszy od rozdzielczości monitora, fragmenty pulpitu nie zasłonięte przez tapetę zostają przykryte przez mniejsze fragmenty całego obrazu tapety

rozciągnięcie – obraz tapety jest tak rozciągany / zwężany, aby zajął całą przestrzeń pulpitu. Taki format jest najczęściej używany.

Do najpopularniejszych kategorii tapet należą:

– zwierzęta i rośliny
– tapety erotyczne
– krajobrazy
– sportowe
– samochody

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!