Tanie wczasy zagraniczne – południowi sąsiedzi

Sty 31, 2010 przez

Polska to kraj niezwykle urokliwy. Jej walory turystyczne doceniają często goście z zagranicy. Ale wśród naszych rodaków jest wielu wielbicieli polskich krajobrazów. Polscy turyści co roku wyruszają na podbój swojskiej przyrody. Polscy turyści dzielą się zasadniczo na wielbicieli plażowego lenistwa i na gorących zwolenników aktywnego wypoczynku w górach. Ten wybór sposobu spędzenia czasu wolnego wiąże się często w ogóle z stylem życia. Jedni i drudzy pragną spędzić wczasy tanio, ale możliwie ekstrawagancko lub satysfakcjonująco.


Jeżeli nie starcza im juz tern Polski, ponieważ być może znają go już „na wylot”, poszukują dobrych ofert, gdzie i jak spędzić tanie wczasy zagraniczne.

Miłośnicy ostrego słońca, brązowej, opalonej skórki i hotelowego lenistwa wyjeżdżają nad zagraniczne morza, na przykład na plaże Morza Śródziemnego, Adriatyckiego, Egejskiego lub Czarnego. Zwolennicy form aktywności górskiej – wspinaczki, trekkingu, narciarstwa – wybierają się w Alpy, by pojeździć na nartach. Często jednak wybierają opcję tańszą, chociaż według niektórych wcale nie gorszą. Podróżują w góry naszych sąsiadów, Czechów i Słowaków. Taka podróż nie wymaga dużego nakładu czasu na dotarcie na miejsce. Wystarczy chociażby dojechać do polskich gór – Sudetów bądź polskich Karpat – i przekroczyć na górskim szlaku granicę. Minąć tabliczkę z napisem „Pozor hranica!” i jest się już w innym państwie. Tutaj dotrzeć należy do przystanku i dojechać do miejsca przeznaczenia.

Za nocleg u najbliższych południowych sąsiadów Polski nie zapłaci się bardzo dużo, podobnie jak za jedzenie i pamiątki, a nawet za sprzęt górski. Drobne opłaty dodatkowe zapewnią kolejne atrakcje, by móc spędzić tanie wczasy zagraniczne z nieschodzącym z twarzy uśmiechem satysfakcji z wycieczki . Po okolicy można poruszać się nie tylko pieszo po szlakach górskich, ale także ulicami – wynajętym samochodem oraz torami – kolejkami, które funkcjonują całkiem sprawnie, choć bywają w sezonie bardzo zatłoczone. No cóż, zwolenników górskich wczasów jest mnóstwo, a do krajów byłej Czechosłowacji przyjeżdżają turyści z najdalszych nawet krajów europejskich. Czechy i Słowacja są niewielkimi państwami, dlatego posiadając samochód albo też bilet kolejowy można bez większych problemów przemieszczać się z jednej miejscowości do drugiej. Tym sposobem w tydzień objechać można i zobaczyć wiele ciekawych miejsc i spędzić ciekawe wczasy , wspiąć się na szereg szczytów w różnych częściach kraju. Po drodze zawsze znajdzie się jakiś ciekawy obiekt zabytkowy do zwiedzenia czy też park narodowy, w którym podziwiać można piękno przyrody. Wyprawa do Czech lub na Słowację to idealny sposób na tanie wczasy zagraniczne z górami jako punktem głównym lub dodatkową atrakcją.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!