Tanie linie lotnicze podstawą dzisiejszych podróży

Gru 27, 2010 przez

Czasy, kiedy odległość była problemem, można zaliczyć do zamierzchłej historii. Wielu ludzi nie wyobraża sobie trasy do innego kraju, inaczej niż samolotem. Zmiana mentalności ludzi stała się źródłem powstawania coraz to nowych tanich linii lotniczych. Te przeloty, inaczej zwane low cost, zazwyczaj wyszukiwane w Internecie, są najbardziej opłacalne. Oferty, bowiem często się zmieniają, należy wiec je na bieżąco śledzić. Oszczędność tanich linii polega na korzystaniu z mniejszych, a zarazem mniej kosztownych lotnisk.

Poza tym większość formalności związanych z wylotem załatwia się internetowo, przez co można zredukować opłaty za obsługę. Ludzie otworzyli się na przeloty, stąd tanie linie oferują także takie atrakcje jak latanie po kraju. Z Krakowa do Gdańska przelot zajmuje mniej czasu niż innym środkiem komunikacji, a zarazem jest większa atrakcją. Korzystając z tych linii, należy pamiętać o kilku zasadach. Najlepiej wybierać terminy poza weekendową gorączką. W środku tygodnia bilety są jeszcze tańsze. Analizując promocje należy być czujnym. Przewoźnicy często osobno podają opłaty lotniskowe, lub inne dodatkowe koszty. Jeśli nie prześledzimy dokładnie ofert może się okazać, ze tania linia lotnicza, wcale nie będzie taką tanią.

W związku z ogólnym kryzysem przewoźnicy także muszą powoli zaciskać pasa. Jedna z najpopularniejszych tanich linii lotniczych, irlandzki Ryanair, znalazł kilka sposobów na redukcje kosztów. W przyszłości pragnie miejsca siedzące zastąpić stojącymi, co zwiększy ilość pasażerów nawet do 50%. Innym pomysłem są płatne toalety, a także zminimalizowanie liczby pilotów na pokładach samolotów. Inne linie lotnicze również poszły śladem Ryanaira, stąd włoska firma zaczęła nawet projektować nowe, stojące kabiny. Ze względu na rosnąca ilość zainteresowanych przelotami, taki kierunek rozwoju tanich linii wydaje się być nieunikniony. W związku z tym otwierają się także nowe perspektywy dla tradycyjnych przewoźników, którzy muszą walczyć z podniebnymi konkurentami, dając jak najlepsze oferty.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)