Tanie linie lotnicze kontra regularni przewoźnicy

Gru 27, 2010 przez

Kiedy zapragniesz polecieć na wypoczynek i szukasz tanie bilety lotnicze, to najprawdopodobniej twoja uwaga najbardziej skupiona jest na tanich liniach. Nawet nie myślisz o tym, aby zajrzeć na strony regularnych przewoźników. A to niekoniecznie rozsądna taktyka. Okazuje się bowiem, że nawet te dużo droższe linie lotnicze mogą zaoferować Ci równie dobre warunki cenowe na bilety lotnicze.

Nie od dawna bowiem wiadomo, iż istnieją popularne kierunki, na które decydują się pasażerowie.
Dlatego też, są one często dużo tańsze, od kierunków rzadziej uczęszczanych. Można by stwierdzać, że przewoźnicy zarabiają w ten sposób, nie tyle na cenie jednostkowego biletu, co na ilości sprzedanych biletów.

Ponadto niekiedy drożsi przewoźnicy ogłaszają promocje lotnicze, na przykład z okazji pełnej rocznicy powstania linii lotniczej. A warto jest skorzystać z takich promocji, chociażby dlatego, że najczęściej warunki podróży w regularnych liniach są zdecydowanie lepsze niż w ich tańszych odpowiednikach. Ponadto, jeśli będziemy stosunkowo często korzystać z takich obniżek, mamy szanse otrzymania specjalnych kart dla stałych klientów, upoważniających do darmowego przelotu po określonej liczbie godzin, które przelecieliśmy tymi liniami.

Także nie zawsze bardziej opłacalne może być tańsze latanie. Chociaż nie ma co ukrywać, że w przypadku częstych podróży samolotem, korzystanie z tanich linii lotniczych będzie dla nas jedyną alternatywą. A z promocji u regularnych przewodników skorzystamy najprawdopodobniej, gdy będziemy chcieli wyruszyć na wakacje.

Nie mniej jednak, należy cieszyć się z powstania konkurencyjnego rynku tanich przewoźników lotniczych, inaczej do dzisiaj byłoby tak, że na latanie mogliby sobie pozwolić tylko ci, którzy są bardzo zamożni.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!