Tajniki Twojego snu

Mar 15, 2008 przez

Jeśli często śnimy zależy od okoliczności związanych z naszym życiem. Bardzo ważna jest także nasza wiara. Czy tak naprawdę wierzymy w to co przedstawia nasz sen. Starajmy się wierzyć w empiryczne doznania, które dały nam wcześniejsze pokolenia. Od najstarszych czasów zauważana jest jedna zaskakująca prawidłowość – ludzie od wszech czasów mają marzenia senne. Można zatem stwierdzić, że sennik jest kopalnią doświadczeń długiego szeregu pokoleń ludzkich . Sennik określa wszystkie pojęcia, jakich możemy doznać podczas snu. Za każdym hasłem możemy odkryć nasze nowe pragnienia. Pamiętaj,że sennik i opisane w nim znaczenia nie są wymyślone. Są to prawdziwe świadectwa, a tysiącletnie praktyki tylko potwierdzają ich rzetelność.
Sennik to wielka księga snów. Posiada setki tłumaczeń. Hasła w sennikach są formułowane tak, aby każdy mógł mniej więcej odnaleźć w nim swoją sytuację. Sennik tłumaczy najczęściej te podstawowe sny, które miewa każdy, jak np. lewitacja, zmarły członek rodziny, ciąża… Dlatego właśnie interpretując sen sugerujmy się odrobiną intuicji i znajomości siebie.
Wielu ludzi uważa, że sen przepowiada przyszłości, to co ma nam się przydarzyć, jednak naukowcy uważają inaczej. Twierdzą, ze w momencie snu segregowana jest nasza pamięć, przetwarzane są obrazy z przeszłości i emocje jakie wtedy odczuwaliśmy. Nie koniecznie muszą to być wyłącznie ważne wydarzenia. Może to być nic nie znaczący zapach z dzieciństwa lub fragment programu telewizyjnego, którego nawet nie pamiętamy.
Po jakimś czasie notowania i prób interpretacji rzeczywiście można zauważyć pewne związki z snu z życiem. Po takiej lekcji z pewnością odczytywanie snów będzie dla nas łatwiejsze, ponieważ przez świadomość swoich snów poznany siebie i być może to co kiedyś było dla nas niedorzecznym marzeniem sennym ułoży się w jedną całość.
Jeśli hasła z sennika kompletnie nie pasują do opisu naszego życia możemy spróbować stworzyć własny sennik. Zaczynamy od prostego zapisywania co nam się śniło. Możemy to robić nawet w środku nocy po przebudzeniu, więc lepiej od razu przygotujmy sobie notesik i coś do pisania przy łóżku.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Tagi

Podziel się!